Sofinancirano s strani Mestne občine Maribor

Odličen start naših atletov v novo sezono

Dunaj, 11. 1. 2020
Na Dunaju so organizirali močan mednarodni dvoranski atletski miting, na katerem so naši atleti uspešno štartali v novo tekmovalno sezono.

Tekmovanje se je pričelo z nastopi mlajših mladincev. Ponovno je blestel Gašper Drev, ki je z novim osebnim rekordom 15,83 m, zanesljivo zmagal v suvanju krogle (5 kg). Osebni rekord je odtekel tudi Tine Martin Puppis, ki je v teku na 800 m s časom 2:09,58 zasedel 10. mesto. Osebni rekord pa si je prisprintal tudi Valentin Vidovič, ki je na 60 m v cilj prisprintal v času 7,64 in zasedel 13. mesto. V konkurenci mlajših mladink si je 3. mesto v teku na 800 m pritekla Vanesa Lobenwein. Ob tem pa je s časom 2:26,45 postavila dvoranski osebni rekord. Osebnega rekorda se je veselila tudi Nika Fajfar, ki je 4 dvoranske kroge pretekla v času 2:34,83, kar jo je uvrstilo na 8. mesto. Na 9. mesto se je uvrstila Alina Herman v teku na 60 m z ovirami. Ob tem je zabeležila čas 10,73. Alina se je preizkusila še v teku na 60 m in s časom 8,87 zasedla 36. mesto.

Dve predstavnici smo imeli tudi na članskem delu mitinga. V teku na 60 m je Nika Boštjančič dosegla čas 8,20 in zasedla 19. mesto. Vrhunsko pa je v teku na 400 m nastopila Petja Klojčnik. Dva dvoranska kroga je zmogla v času osebnega rekorda 58,60 in se v konkurenci precej starejših atletinj zavihtela na fantastično 3. mesto.

Vsem atletom čestitamo za njihove izjemne dosežke in se glede na prikazane nastope že veselimo novih tekmovanj.