Na Ptuju do novih kolajn in odlična teka Maše

Ptuj, 18. 9. 2021

Na Ptuju je potekalo državno prvenstvo za pionirje in pionirke. Štiri osvojene kolajne, kar nekaj osebnih rekordov in odlični nastopi naših mladih atletov je izkupiček preteklega vikenda.

Maša Podgornik zagotovo velja za eno najperspektivnejših mladih atletinj v Sloveniji. Kljub temu, da šteje šele trinajst let in spada v kategorijo U14 je na tokratnem državnem prvenstvu osvojila dve srebrni kolajni. Na zmagovalni oder se je povzpela v disciplinah 80m/ovire in 100 m. Na ovirah je dosegla rezultat 12,08, na 100m pa res izjemnih 12,62. Srebrno kolajno je osvojil tudi Maksim Strašek v skoku v višino, z novim osebnim rekordom 177 cm. Maksim je bil tudi del štafete 4x100 m, ki je bila s časom 46,71 druga. Tekli so še Jakob Nahtigal, Patrik Murko in Vid Černec. Fantje so v isti postavi tekli tudi 4x300 m in osvojili četrto mesto.
 V teku na 100 m smo imeli pet predstavnikov. Vid Černec se je uvrstil v B finale in dosegel rezultat 12,05. Jakob Nahtigal je tekel 12,90, Filip Martin Fleisinger 13,72, Liam Bassin 14,15 in Sven Podvornik 14,21. V skoku v daljino je Vid doskočil pri  543 cm, Filipov skok je meril 450 cm, Liamov najboljši poizkus pa je bil 427 cm. V metu diska je svojo novo najboljšo znamko postavil Patrik Murko, njegov met je bil dolg 33,15 m. Nov osebni rekord je odtekel na 3000 m tudi Jaka Mlekuž, ure so se ustavile pri 10:27,30. V skoku v višino je poleg Maksima tekmoval tudi Roko Godič, preskočil je 150 cm.
Pri dekletih sta se v teku na 300 m in skoku v daljino preizkusile Ana Krambereger in Uma Kralj. Ana je odtekla 43,88, Uma pa 45,52. Dobro sta se odrezali tudi v skoku v daljino. Anin najdaljši skok je meril 475 cm, Uma pa je najdlje doskočila pri 466 cm. V teku na 1000 m smo imeli dve predstavnici. Gaja Kovačec je za to razdaljo potrebovala 3:24,95, Katarina Bedenik pa 3:37,10.
Atletom čestitamo za dobre nastope in jim želimo oblilo uspeha na prihajajočih dveh tekmovanjih, ki jih še čakajo.