Za našimi atleti je odlično leto 2020!

Maribor, 5. 1. 2021

Ob prehodu v novo leto je čas, da se še enkrat ozremo in spomnimo na dosežke v preteklem letu. Kljub precej čudnemu koronskemu letu, je za našimi atleti zelo doba sezona. Razen prvih zimskih mesecev, tekmovanj v tujini ni bilo, zato so naši atleti svojo pripravljenost preizkušali na domačih tekmovanjih. Čeprav so kar dva meseca morali treninge opravljati izven stadiona in sami, so bili za svojo vnemo in prizadevnost nagrajeni z ogromnim številom kolajn osvojenih na Državnih in Pokalnih prvenstvih Slovenije. Skupni zbir je bil 74 medalj, ki jih je osvojilo 34 različnih atletov. Naši atleti so bili 28x državni ali pokalni prvaki. Prav tako 28x so se povzpeli na drugo stopničko zmagovalnega odra. Okrog vratu pa so jim 18x obesili bronaste medalje.

V moških konkurencah se je posebej izkazal mladinec Gašper Drev, ki je v preteklem letu v disciplinah suvanje krogle in met diska osvojil kar 11 kolajn (7 zlatih, 2 srebrni, 2 srebrni). Med ženskami pa je bila najbolj pridna nabiralka medalj mladinka Petja Klojčnik, ki je domov odnesla 9 kolajn (4 zlate, 5 srebrnih). Kolajne je osvajala v tekih na 400 m, 800 m in v štafetah.

petja_gasper_2020_680

Eden od pokazateljev kvalitete dosežkov naših atletov je končna uvrstitev na slovenskih tablicah. Tako so se po koncu leta med najboljše tri v različnih kategorijah uvrstili:
Černec Vid - 3. mesto 60 m pionirji U14, 3. mesto 200 m pionirji U14
Dovnik Lukas - 2. mesto 600 m pionirji U12
Drev Gašper - 1. mesto krogla 5kg mlajši mladinci, 3. mesto krogla 6kg starejši mladinci, 3. mesto disk 1,5 kg mlajši mladinci, 3. mesto disk 1,75 kg starejši mladinci
Gonza Špela - 2. mesto 5000 m starejše mladinke
Herman Alina - 3. mesto kopje 600 g starejše mladinke
Klojčnik Petja - 1. mesto 600 m mlajše mladinke, 2. mesto 800 m mlajše mladinke
Kodrič Gašper - 2. mesto 10000 m mlajši mladinci
Kramberger Ana - 3. mesto daljina pionirke U14
Krevs Mitja - 1. mesto 10000 m člani, 2. mesto polmaraton, 3. mesto 5000 m člani
Križnik Filip - 2. mesto polmaraton starejši mladinci, 2. mesto 5000 m hoja starejši mladinci, 2. mesto 10000 m hoja starejši mladinci
Lobenwein Vanesa - 2. mesto 2000 m zapreke mlajše mladinke
Murko Patrik 1. mesto vortex pionirji U14, 3. mesto krogla 3kg pionirji U14
Podgornik Maša - 3. mesto 200  m ovire pionirke U14, 3. mesto daljina (cona) pionirke U14
Puppis Tine Martin - 1. mesto 10000 m mlajši mladinci
Reicht Tamara - 1. mesto 3000 m hoja pionirke U16, 1. mesto 5000 m pionirke U16
Zbičajnik Karolina - 2. mesto 400 m pionirke U16, 2. mesto sedmeroboj pionirke U16, 3. mesto 300 m pionirke U16, 3. mesto daljina pionirke U16
Zupančič Ahac - 1. mesto 600 m pionirji U16, 3. mesto 300 m pionirji U16
Ob pregledu zgornjih uvrstitev veseli dejstvo, da so naši atleti krojili slovenski atletski vrh v vseh starostnih kategorijah in v prav vseh atletskih sklopih. Tako v sprinterskih disciplinah, srednjih in dolgih tekih, skokih in metih.

Trije naši mladi atleti so se visoko uvrstili tudi na svetovnih in evropskih tablicah, ter tako dokazali, da imamo tudi v mestu pod Pohorjem perspektivne atlete, ki bi lahko v prihodnje redni udeleženci največjih mednarodnih tekmovanj. Tekačica na srednje proge Petja Klojčnik je razdaljo 600 m pretekla v času 1:33,98 in se tako na svetovni, kot tudi na evropski lestvici med mlajšimi mladinkami, zavihtela na fantastično 4. mesto. V teku na 300 m je Karolina Zbičajnik najhitreje tekla 40,89, kar jo je med mlajšimi mladinkami na evropski lestvici uvrstilo na 53. mesto, na svetovni pa je zasedla 66. mesto. Kroglo teže 5 kg je Gašper Drev najdlje sunil do 16,38 m. Ta izvrstni dosežek ga je med mlajšimi mladinci na evropski lestvici uvrstil na 63. mesto, na svetovni pa je zasedel 107. mesto.

Posebej je potrebno opozoriti še na dve visoki ekipni uvrstitvi. Fantovska pionirska ekipa U14 je odlično nastopala na ekipnih prvenstvih. Fantje so se zmage veselili na Ekipnem prvenstvu v mnogobojih, ter zasedli 2. mesto na Ekipnem prvenstvu za pionirje U14.

Za konec še trije izjemni posamezni dosežki naših atletov. V cestnem teku na 5 km je Mitja Krevs v članski konkurenci odtekel nov državni rekord, ki sedaj znaša 14:39. Z rekordnim dosežkom se lahko pohvali tudi Karolina Zbičajnik, ki je v dvorani 300 m razdaljo zmogla v času 41,56 in postavila najboljšo znamko za pionirke U16. V isti kategoriji je dvoranski državni rekord postavila tudi Tamara Reiciht, ki je razdaljo 2000 m prehodila v času 10:37,49.