V Mariboru smo spremljali fantastičen atletski miting

Maribor, 23. 6. 2020

Na našem domačem atletskem stadionu v Mariboru je potekal letošnji drugi miting Atletske lige Telekom Slovenije 2020. Po sprostitvi ukrepov povezanih z epidemijo COVID-19, je to bil resnično mednarodni miting, saj so se tekmovanja udeležili številni tuji atleti. Kljub temu, pa so bili s svojimi dosežki v ospredju slovenski atleti, ki so navduševali s svojimi nastopi. Ob številnih vrhunskih izidih in osebnih rekordih, smo na stadionu lahko videli tudi Evropski rekord za mlajše člane. V tako eminentni druščini se je v osrednjem delu tekmovanja predstavilo tudi osem naših atletov.

Kljub temu, da ni nastopila v svoji paradni disciplini, se je na fantastično 6. mesto v teku na 400 m uvrstila Petja Klojčnik. En stadionski krog je zmogla v času 58,02 in se ob visoki uvrstitvi veselila tudi novega osebnega rekorda. V isti disciplini med moškimi se je predstavil Filip Križnik. Tudi njemu je uspelo odteči osebni rekord, ki sedaj znaša 54,11, na tokratnem tekmovanju pa je zasedel 20. mesto. V teku na 3000 m med ženskami smo imeli dve predstavnici. Na visoko 7. mesto se je z osebnim rekordom 11:28,74 zasedla Eva Feltric Kosec. Na 9. mesto pa je pritekla Vanesa Lobenwein, ki je zabeležila čas 11:36,63. V najkrajši disciplini mitinga, teku na 100 m je med moškimi Jurij Beber tekel 11,54 in zasedel 14. mesto. V konkurenci žensk se je Nika Boštjančič s časom 13,05 uvrstila na 24. mesto. Na 36. mesto se je uvrstila Eva Heinrih, ki je dosegla rezultat 14,07. Ob koncu mitinga je potekal še tek na 200 m v katerem je nastopila tudi naša Rene Prosen. Njen dosežek je bil 27,79, kar jo je uvrstilo na 27. mesto.

Pred glavnim delom mitinga je potekalo še tekmovanje v tekih na 60 m in 300 m za mlajše kategorije, na katerem so navduševali naši mladi atleti. Ker je organizator tekmovanje izpeljal v enotni pionirski kategoriji, so se mlajši tekmovalci težko borili za najvišja mesta. Kljub temu, da so bili nekateri tudi 5 leta mlajši so se potrudili po svojih najboljših močeh in bili po večini vsi nagrajeni z novimi osebnimi rekordi. Na zmagovalne stopničke so se uvrstili Karolina Zbičajnik za zmago v teku na 300 m, Ahac Zupančič za 2. mesto na 60 m in 1. mesto na 300 m, kjer sta mu na odru družbo delala že Martin Winkler za 2. mesto in Marin Kladošek za 3. mesto. Na 3. mesto se je v teku na 60 m uvrstil tudi Nik Hecl.