Uspešna tekmovalna sobota

Novo mesto, Beograd, 12. 2. 2022

Preteklo soboto  so naši atleti tekmovali na dveh prizoriščih. V Novem mestu so se za državne naslove menili mlajši mladinci in mladinke, v Beogradu pa je potekalo Balkansko prvenstvo za starejše mladince in mladinke.

Karolina Zbičajnik in Petja Klojčnik sta že na prvi tekmi letošnje dvoranske sezone izpolnili norme za nastop na Balkanskem prvenstvu. V teku na 400 m je Karolina odtekla 56,44 in si pritekla srebrno kolajno. Petja je v teku na 800 m tokrat imela nekaj smole saj se ji v gneči na startu ni uspelo izogniti padcu. Vseeno se ni predala in na koncu zasedla četrto mesto z rezultatom 2:13,55. Obe sta skupaj z Zalo Sekavčnik in Veroniko Sadek tekli tudi v štafeti 4x400m kjer so dekleta prepričljivo slavila z novim državnim rekordom in rekordom balkanskih prvenstev (3:44,49).

Na državnem prvenstvu v Novem mestu sta si kolajni pritekli Maša Podgornik in Noa Tušek. Maša je v teku na 200 m dosegla odličnih 25,88 kar je bilo dovolj za bronasto kolajno. Prav tako na tretjo stopničko zmagovalnega odra je stopila Noa Tušek v teku na 800m, njen rezultat pa 2:22,51. V teku na 800m je tekmovala tudi Ana Kramberger, z 2:24,82 je bila šesta. Dvojni spriterski program sta imela Patrik Murko in Filip Martin Fleisinger. Patrik je na krajši razdalji dosegel čas 7,70, kar je pomenilo trinajsto mesto, na daljši pa je bil z 24,73 štirinajsti. Filip Martin je bil na obeh razdaljah sedemindvajseti (8,14 in 26,30). Četrta mesta so dosegli Martin Winkler v teku na 400m (52,49), Marin Kladošek v skoku v daljino (610 cm) in moška štafeta 4x200 m v postavi Martin Winkler, Marin Kladošek, Miha Štefanac Maučec in Maksim Strašek (1:36, 72). Ženska štafeta 4x200 m v postavi Neža Trstenjak, Ana Kramberger, Noa Tušek in Maša Podgornik je bila z 1:49,61 peta. Na sedmem mestu je končal v skoku v daljino Maksim Strašek, doskočil je pri 594 cm. Klemen Potočnik je kroglo sunil 10,54 m kar je pomenilo končno osmo mesto. Vidu Černecu so se v teku na 200m ure ustavile pri 24,43 kar je pomenilo enajsto mesto. Miha Štefanac Maučec je bil na isti razdalji osemnajsti, njegov čas pa 25,22. Na 60 m sta nastopila Neža Trstenjak in Adam Bečaj. Adam je bil osemindvajseti (8,65), Neža pa enaiintrideseta (8,89).

Po državnem prvenstvu je bil na sporedu še miting kjer je tekmovalo pet naših atletov. Odlično je na razdalji 1000 m tekla Nika Fajfar in krepko popravila osebni rekord, ki sedaj znaša 3:06,89. Vanesi Lobenwein so se ure ustavile pri 3:10,92. Jurij Beber in Valentin Vidovič sta tekmovala v tekih na 60 m in 200 m. V teku na 60 m sta se oba uvrstila v B finale. Jurij je v kvalifikacijah dosegel čas 7,19, v finalu je bil z 7,20 stotinko slabši. Valentinov kvalifikacijski čas je bil 7,58, v finalu pa je tekel 7,60. Na 200 m je Jurij tekel blizu dvoranskega osebnega rekorda (22,87), Valentinov čas pa je bil 24,56. Pri ženskah na 60 m smo imeli eno predstavnico. Ela Koren je dosegla rezultat 9,01.

Za večino atletov je to konec dvoranske sezone, medtem ko jih bo nekaj še tekmovalo prihajajoči vikend na državnem prvenstvu za člane. Vsem atletom in trenerjem čestiamo za razeultate.