Uspešna izvedba mednarodnega mitinga

Maribor, 5. 9. 2021

V organizaciji našega društva je v nedeljo, 5. septembra potekal Mednarodni atletski miting Štajerska Maribor, ki je štel tudi za Mednarodno atletsko ligo Telekom Slovenije.

Nastopilo je tudi deset  naših atletov, ki so postavili kar nekaj osebnih rekordov. V pionirskem delu mitinga so tekmovali Uma Kralj, Maša Podgornik, Maksim Strašek, Vid Černec in Patrik Murko. Maša je na 100m odtekla odličnih 13,12 in bila šesta. Mesto boljša je bila z rezultatom 26,69 na enkrat daljši razdalji. Uma je 100m odtekla v času 13,84 in končala na dvaindvajsetem mestu. Četrti je bil na najkrajši sprinterski razdalji Vid Černec, njegov čas pa 12,18. Na 200m smo imeli kar tri predstavnike. Najboljši je bil na četrtem mestu Maksim  (24,61), mesto z najim je bil Vid (25,21), sedmi pa je bil Patrik, ki so se mu ure ustavile pri 25,93.
Na glavnem delu mitinga sta na 400m nastopila Karolina Zbičajnik, ki je s časom 55,84 bila druga in Martin Winkler, ki je bil dvanajsti (54,07). V močni konkurenci teka na 800m sta nastopila Petja Klojčnik in Tine Martin Puppis. 2:10,95 je čas Petje, ki je zasedla sedmo mesto, Tine pa je bil z novim osebnim rekordom 2:04,11 osmi. V zadnji disciplini dneva, teku na 3000m je izvrstno nastopila Špela Gonza, ki je močno popravila osebni rekord, čas 10:18,50 pa jo je uvrstil na četrto mesto.
Pionirje sedaj čaka še najpomembnejše tekmovanje sezone, državno prvenstvo medtem, ko so mladinci sezono po večini zaključili.