Tri osvojene kolajne na PS U16 in državni rekord Tamare

Novo mesto, 22. 1. 2022

Sezono državnih prvenstev so včeraj v Novem mestu otvorili pionirji U16 in atleti, ki tekmujejo v disciplini hitra hoja. Naši atleti so se domov odpravili s tremi osvojenimi kolajnami in državnim rekordom, ki ga je postavila Tamara Reicht.

Naslov državne prvakinje je v hitri hoji na 3000m osvojila že zgoraj omenjena Tamara Reicht, ki pa je ob tem popravila tudi mlajše mladinski državni rekord, ki sedaj znaša 16.06,68. Ob tem velja omeniti, da bi rezultat bil še bistveno boljši vendar je Tamara zaradi treh prejetih opozoril morala za 30 sekund v tako imenovani pitstop. Drugo posamično kolajno je v teku na 60m osvojil Vid Černec. Najprej se je v finale uvrstil s časom 7,66 kjer je nato svoj rezultat še popravil. Ure so se ustavile pri 7,61 kar je zadostovalo za tretje mesto. Nepremagljiva za vso konkurenco je bila fantovska štafeta 4x200m v postavi Roko Godič, Patrik Murko, Filip Martin Fleisinger in Vid Černec, ki je s časom 1:41,31 osvojila naslov državnih prvakov. Tik za zmagovalnim odrom, na četro mesto se je v suvanju krogle uvrstil Patrik Murko s sunkom dolgim 11,08m. Peta je bila v teku na 1000m Ana Kramberger, ure so se ustavile pri 3:10,44. V isti disciplini je bila Gaja Kovačec s časom 3:24,34 šestnajsta. Roko Godič je bil v teku na 60m s časom 8,04 trinajsti, Filip Martin Fleisinger pa s 8,16 osemnajsti. Pri dekletih sta na najkrajši sprinterski razdalji tekmovali Alisa Kotelevska in Mia Vaner. Alisa je dosegla rezultat 9,21 kar jo je uvrstilo na štiriinštirideseto mesto, šest mest za njo je bila s 9,45 Mia, ki je tekmovala tudi v suvanju krogle. Rezultat 6,11m je pomenil sedmo mesto.