Tri kolajne na državnem prvenstvu za člane in članice

Novo mesto, 19. 2. 2022

Minuli vikend je v Novem mestu potekalo še zadnje dvoransko domače tekmovanje v tej sezoni. Domov smo se vrnili s tremi osvojenimi kolajnami in izpolnjeno normo za Evropsko prvenstvo U18, ki bo meseca julija v Jeruzalemu.

Dvakrat se je na tretjo stopničko zmagovalnega odra povzpela Karolina Zbičajnik. Na 400 m je odtekla le tri stotinke slabše od osebnega in tudi državnega rekorda (55,46) medtem, ko je v teku na 200 m dosegla čas 25,00 kar je nov osebni dvoranski rekord in izpolnjena norma za Evropsko prvenstvo U18. Velja omeniti, da ima Karolina tudi že izpolnjeno normo v teku na 400 m. V teku na 3000 m je tretje mesto osvojila Nika Fajfar, njen čas pa 10:29,26. Nika je dan prej tekla tudi 1500 m, s časom 4:52,10 je bila četrta. Četrto mesto je z novim osebnim rekordom v teku na 400 m (55,49) osvojila tudi Petja Klojčnik. Tik pod zmagovalni oder se je uvrstil tudi Gašper Drev v suvanju krogle. Njegov najdaljši sunek je meril 12,28 m. Brez enega samega tehničnega treninga se je v skoku v višino preizkusil Maksim Strašek. Kljub vsemu je preskočil le centimeter manj od njegovega najboljšega rezultata. 180 cm je pomenilo končno sedmo mesto. Osemnajsti je bil z rezultatom 590 cm v skoku v daljino Marin Kladošek. Noa Tušek je tekmovala v tekih na 400 in 800 m. Medtem, ko je na 400 z 59,99 odtekla svoj najboljši izid in bila enajsta, se ji tek na 800 m tokrat ni posrečil. Z 2:27,42 je bila deseta. Tudi Vanesa Lobenwein je imela dvojni program. Tako na 1500 m kot 800 m je zasedla osmo mesto. Na krajši razdalji je dosegla čas 2:23,83, na daljši pa 5:12,73.

Za nami je zelo uspešna zimska sezone. Čestitke vsem atletom in trenerjem ter veliko uspeha in dobrih treningov na pripravah za poletno sezono, ko naše atlete čaka kar nekaj pomembnih tekmovanj.