Šestih kolajn in in nov državni rekord na PS U20

Novo mesto, 29. 1. 2022

V soboto je v Novem mestu potekalo Prvenstvo Slovenije za starejše mladince in mladinke kjer so nas naši mladinci ponovno razvajali z odličnimi rezultati. Osvojili so šest kolajn in za zaključek dneva so dekleta postavila nov državni rekord.

Da so nepremagljiva v štafeti 4x400m so mladinke dale vedeti že lani. Tokrat so v postavi Vanesa Lobenwein, Noa Tušek, Petja Klojčnik in Karolina Zbičajnik odtekle tudi nov državni dvoranski rekord v dvorani, ki sedaj znaša 3:53,09 in si okrog vratu zasluženo nadele zlato kolajno. Najboljša pa je bila v teku na 3000m tudi Nika Fajfar. Nov osebni rekord, 10:22,77 je vsekakor dobra popotnica za naprej. V teku na 400m sta se na zmagovalni oder pozvpeli Karolina Zbičajnik, ki je bila z 55,81 druga in Petja Klojčnik, ki je bila z 56,13 stopničko nižje. Drugo mesto in s tem srebrno kolajno je osvojil v suvanju krogle Gašper Drev. Njegov najdaljši sunek je meril 14,61m. Bronasto kolajno pa je v teku na 800m osvojila Noa Tušek. Ure so se ob prečkanju ciljne črte ustavile pri 2:21,36.
Samo stotinko je Juriju Bebru zmanjkalo do tretjega mesta v teku na 200m. Njegov rezultat, ki je hkrati tudi osebni rekord v dvorani, 22,74, je bil dovolj za četrto mesto. Jurij je odtekel svoj najboljši rezultat tudi na 60m, in sicer je v kvalifikacijah tekel 7,12 kar ga je uvrstilo v finale kjer pa je zasedel šesto mesto z 7,18. Dvojni šprinterski program sta imela tudi Valentin Vidovič in Tadej Pajek. Oba sta na 60m dosegla identičen čas, 7,53 in s tem zasedla šestnajsto in sedemnajsto mesto. V teku na 200m je Valentin z novim osebnim rekordom 23,96 bil dvanajsti, Tadej pa z 24,68 dvaindvajseti. Da je odlično pripravjen je pokazal tudi Martin Winkler, ki napreduje iz tekme v tekmo. Tokrat je za 400m potreboval 51,81 sekund kar ga je uvrstilo na sedmo mesto. V skoku v daljino smo imeli dva predstavnika. Maksim Strašek je doskočil pri 604 cm kar je zadostovalo za osmo mesto. Najboljši skok Marina Kladoška je bil le centometer krajši kar je pomenilo uvrstitev na deveto mesto. Vanesa Lobenwein je na 800m tokrat odtekla 2:28, 97 in bila na koncu sedma
Vsem atletom čestitamo za osvojene kolajne in dosežene rezultate ter jim želimo veliko uspeha tudi v drugem delu zimske sezone.