Sabina in Božo prejela priznanje Občine Duplek

Zgornji Duplek, 2. 7. 2014

V Občini Duplek so pretekli vikend izbirali najboljše športnike za leto 2013. Med dobitniki priznaj sta tudi naša Sabina Veit in Božo Himelrajh.

Sabina je prizanje prejela za odlične nastope na Sredozemskih igrah, ko je za las zgrešila medaljo in s štafeto 4x100M osvojila 4. mesto. V teku na 200M je končala na 6. mestu. Na Evropskem ekipnem prvenstvu je v teku na 200M osvojila 4. mesto in s šatefto 4x100M zmagala.

Lanska sezona je bila ena najuspešnejših Božovih sezon. Na Svetovnih veteranskih igrah je postal svetovni prvak v teku na 200M, v pol krajši disciplini si je prišprintal srebro. Na Evropskem dvoranskem prvenstvu je v teku na 60M osvojil srebrno medaljo, v teku na 200M pa še bron. Ob tem je lani izboljšal še 10 državnih vetranskih rekordov.