Pionirji uspešni na APS-u

Novo mesto, 11. 6. 2022

V novem mestu je preteklo soboto potekal Atletski pokal za pionirje in pionirke U16. Uspešno je nastopilo sedem naših pionirjev.

Vid Černec in Filip Martin Fleisinger sta tekmovala v tekih na 100 m in 300 m. Na krajši razdalji je Vid dosegel rezultat 11,66 in bil deveti, Filipu pa so se ure ustavile pri 12,50 kar je zadostovalo za šestnajsto mesto. Na daljši razdalji je bil Vid s 37,32 četrti, Filip pa z 40,23 enajsti. V teku na 100 m smo imeli eno predstavnico med dekleti. Alisa Kotelevska je bila sedeminštirideseta, njen čas pa 14,25. Na razdalji 1000 m sta se preizkusili Gaja Kovačec, ki je z 3:09,14 bila četrta in Katarina Bedenik, ki je z 3:20,56 bila deveta. Neža Trstenjak je na 80 m z ovirami dosegla čas 13,84 kar je pomenilo deveto mesto. Prvič se je v metu kopju preizkusila Mia Vaner. Njeno kopje je poletelo 21,14 m kar jo je uvrstilo na enajsto mesto.
Pionirjem čestitamo za rezultate in jim želimo veliko uspeha prihajajoči vikend, ko jih čaka še zadnje tekmovanje v prvem delu sezone.