Petja druga na državnem članskem prvenstvu

Celje, 30. 6. 2024

V Celju je minuli vikend potekalo Prvenstvo Slovenije za člane in članice. Od naših atletov se je na zmagovalni oder povzpela Petja Klojčnik, ki je z rezultatom 2:09,64 v teku na 800 m osvojila drugo mesto.

Petja je tekla dan prej tudi na 400 m in bila z 55,92 četrta. Četrta je bila v finalu teka na 200 m tudi Maša Podgornik, ki je dosegla rezultat 25,15 kar bi pomenil osebni rekord vendar je bil žal premočan veter. Peti je bil Jaka Mlekuž v teku na 5000 m in se z 16:14,42 zelo približal osebnemu rekordu. Odlična peta je bila s svojim novim najboljšim dosežkom tudi Gaja Kovačec v teku na 800 m. Ure so se ji ustavile pri 2:14,71. Tekla je tudi v teku na 1500 m in bila z 4:52,47 sedma. V finalu moškega teka na 200 m smo imeli dva predstavnika. Jurij Beber je kljub manjši poškodbi osvojil šesto mesto (21,56), Filip Martin Fleisinger je bil z 22,45 dve mesti za njim. Filip je odlično tekel že v kvalifikacijah kjer je z 22,42 popravil svoj osebni rekord. Dan prej je odtekel še enkrat krajšo razdaljo kjer je dosegel čas 11,33 kar je zadostovalo za šestnajsto mesto. Šprinterski dvojček je imel na programu tud Vid Černec. Na 100 m je dosegel čas 11,22 in bil trinajsti, na 200 m pa 22,58 in bil deveti. Maksim Strašek se je na 400 m ponovno spustil pod mejo 50ih sekind, čas 49,85 pa je bil dovolj za osmo mesto. Na enkrat krajši razdalji je odtekel osebni rekord 22,97 in bil petnajsti. Alisa Kotelevska je tokrat nastopila kar v treh disciplinah. Na 100 m je dosegla rezultat 12,98, na 200 m 27,15 in na 400 m 60,62.
Čestitke atletom za nastope. Gajo in Vida prihajajoči vikend čaka nastop na Balkanskem prvenstvu U18, Filip bo tekmoval v Zagrebu medtem ko bodo ostali atleti izkoristili prost vikend za piljenje forme pred zadnjima dvema tekmovanjema, ki jih še čakata v tem delu sezone.