Pet kolajn na DP za starejše mladince

Novo mesto, 6. 3. 2021

Na dvoranskem državnem prvenstvu za starejše mladince, ki je danes potekalo v Novem mestu so se ponovno odlično odrezali naši atleti. Naslova državnih prvakov sta z doseženimi osebnimi rekordi osvojila Petja Klojčnik, ki je tekla na 400 m (56,72) in Gašper Drev, ki je ponovno dokazal, da v suvanju krogle, v svoji kategoriji nima prave konkurence saj je drugouvrščenega premgal kar za dober meter (14,56 m). Srebrni sta bili Karolina Zbičajnik, ki je v teku na 400 m potrdila popolno prevlado naših atletinj (56,88) ter Vanesa Lobenwein, ki je tekla na 1500 m (5:04,76). Bron je osvojil Jurij Beber v teku na 200 m (23,25). Jurij se je uvrstil tudi v finale teka na 60 m kjer je osvojil končno peto mesto, z rezultatom 7,32.
Čestitke tudi ostalim atletom, ki so danes tekmovali in odtekli osebne rekorde ali se jim približali. Marin Kladošek je v skoku v daljino doskočil pri 541 cm in za en centimeter izboljšal svoj najboljši dosežek. Valentin Vidovič je na 60m izenačil osebni rekord (7,64), v teku na 200 m pa je bil žal zaradi prestopa diskvalificiran. Martin Winkler je osebni rekord na 400 m popravil za slabo sekundo (54,67), Tine Puppis pa je tokrat na 1500 m za osebnim rekordom zaostal za slabe tri sekunde (4:25,81).
Že prihodnji teden nas čaka zadnje dvoransko tekmovanje, ko se bodo za državne naslove pomerili mlajši mladinci.