Pet kolajn in nov državni rekord na dvoranskem Prvenstvu Slovenije za pionirje in pionirke

Zagreb, 5. 2. 2023

Včeraj se je v atletski dvorani v Zagrebu odvijal prvi del dvoranskega Prvenstva Slovenije za pionirje in pionirke U16. Tri zlate, ena srbrna in ena bronasta kolajna ter državni rekord je izkupiček naših pionirjev.

Za dosežek dneva so poskrbeli pionirji, ki so odtekli nov državni rekord v štafeti 4X200m. Roko Godič, Patrik Murko, Lukas Dovnik in Vid Černec so novo znamko postavili pri 1:37,86. Na najvišjo stopničko zmagovalnega odra sta se v posamičnih disciplinah povzpela še Vid v teku na 300m (38,09) ter Lukas v teku na 1000m (2:47,89). Drugi je bil v suvanju krogle Patrik. Njegov najdaljši sunek je meril 12,53m. Bronasto kolajno pa si je okrog vratu nadela v teku na 300m Maša Podgornik (42,94). Peti je bil v suvanju krogle Tomaž Potočnik (9,21m). Liam Bassin je bil v teku na 1000m s časom 2:55,16 osmi. Na isti razdalji je Gaja Kovačec imela nekaj smole saj je padla vendar se ni predala in odtekla do konca. Zasedla je deveto mesto s časom 3:15,76. Alisa Kotelevska je v teku na 300m zasedla dvajseto mesto. Ure so se ji ustavile pri 45,32.
Čestitke pionirjem za dosežene rezultate in nove osebne rekorde.