Odlično nadaljevanje sezone v Murski Soboti

Murska Sobota, 22. 8. 2020

Po nekaj tedenskem premoru, se je z mednarodnim mitingom v Murski Soboti, pričel še zadnji del letošnje atletske sezone. Na tekmovanju so sodelovali tudi naši mladi atleti in preverili svojo pripravljenost po krajših počitnicah. Kljub obdobju z nekaj manj treningi, so prikazali odlične nastope in nas razveselili s številnimi novimi odličji.

MS_medalje_U14_680

Med pionirji U12 je nastopil Mattia Planinšek. V teku na 60 m je v cilj prišprintal v času 10,29 in zasedel 7. mesto. Kasneje se je preizkusil še v teku na 300 m in z dosežkom 58,00 zasedel 9. mesto. V konkurenci pionirk U14 si je v teku na 600 m zmago pritekla Ana Kramberger, ob tem pa dosegla osebni rekord 1:43,98. V soku v daljino je pri osebnem rekordu 463 cm doskočila Uma Kralj in se veselila 2. mesta. Nastopila je tudi v teku na 60 m in s časom 9,02 zasedla 8. mesto. V tej disciplini je sodelovala tudi Maša Podgornik, ki je s časom 8,83 zasedla 5. mesto. Maša je nastopila tudi v teku na 300 m in v njem odtekla osebni rekord. Z rezultatom 46,13 je zasedla visoko 4. mesto. Tudi med pionirji U14 smo imeli tri predstavnike. Vsi so nastopili v teku na 60 m. Vid Černec je najkrajšo disciplino mitinga zmogel v času 8,18 in se okitil z zlato medaljo. Čas 8,76 je dosegel Sven Podvornik je se uvrstil na fantastično 3. mesto. Na 5. mesto pa se je uvrstil Neo Musič, ki je dosegel čas 9,49. Vid se je predstavil še v skoku v daljino in si še eno zmago priboril z novim osebnim rekordom 509 cm. Odlično pa je v teku na 300 m tekel Sven, ki je z dosežkom 49,40 zasedel vrhunsko 2. mesto.

MS_medalje_U16_680

Med pionirkami U16 se je izkazala Karolina Zbičajnik, ki si je pritekla dvojno zmago. Z osebnim rekordom 13,15 je bila najboljša v teku na 100 m. Najboljši rezultat je odtekla tudi v teku na 300 m, ki ga je zmogla v času 42,08. V isti disciplini med pionirji U16 so nas zastopali trije atleti. Najhitrejši je bil Martin Winkler, ki je s časom 40,66 osvojil srebrno odličje. Tik pod zmagovalni oder sta se uvrstila Jakob Nahtigal, ki je za 4. mesto tekel 42,45 in Klemen Potočnik, ki je s časom 43,34 zasedel 5. mesto. S skokom dolgim kar 569 cm je v skoku v daljino, sezono odlično nadaljeval Maksim Strašek in si tako priskakal zlato odličje.

MS_medalje_starejsi_680

Novo zmago si je pritekel tudi Jurij Beber, ki je nastopil v teku na 300 m med mlajšimi mladinci. Njegov tokratni rezultat je znašal 37,83. V isti starostni kategoriji se je v teku na 600 m preizkusil Ahac Zupančič in s časom 1:29,77 zasedel 5. mesto. Med mlajšimi mladinkami se je v teku na isti razdalji preizkusila Vanesa Lobenwein in s časom 1:46,14 zasedla 2. mesto. Ob koncu tekmovanja so organizatorji še izpeljali memorialno disciplino 3000 m, v spomin na njihovega atleta Milana Baleka, nekoč enega najboljših tekačev v Sloveniji, predvsem pa še vedno našega rekorderja na številnih razdaljah v hitri hoji. V teko prestižni disciplini, se je razumljivo, pomerilo največ nastopajočih. Med njimi sta bila tudi dva naša mlada atleta. Na vrhunsko 3. mesto se je s časom 9:49,73 uvrstil Tine Martin Puppis. V teku pa je nastopil tudi naš mladinski reprezentant v hitri hoji, Filip Križnik in si z osebnim rekordom 10:18,76 pritekel 5. mesto.

Našim atletom še enkrat čestitamo za vrhunske dosežke in jim želimo uspešen jesenski del letošnje sezone.