Odlični nastopi naših mladih atletov pri Dunaju

Schwechat, 8. 6. 2014

Pri Dunaju, natančneje v Schwechatu, je potekal močan mednarodni mlajše mladinski miting, na katerm so odlične predstave prikazali naši mladi atleti.

Od naših atletov je prvi s tekmovanjem pričel Primož Velkner, ki je imel tudi najbolj natrpan spored. Kljub temu, da sta njegovi disciplini tek na 100M in skok v daljino potekali istočasno, je v obeh izvrsto opravil svojo nalogo. V skoku v daljino je s skokm dolgim 615cm, kar je njegov nov osebni rekord, zasedel 6. mesto. Še mesto boljši je bil v teku na 100M, kjer je v predteku tekel 11,66, v finalu pa 11,62. V teku na 100M med dekleti smo imeli tri predstvnice. Alekseja Glinšek si je s časom 13,26 v predteku, zagotovila B-finale, v katerem je tekla 13,56 in zasedla 5. mesto. Nastja Možič je v kvalifikacijah tekla 13,40 in zasedla 14. mesto. Mlada Nika Boštjančič je s kavlifikacijskim časom 13,63 zasedla 19. mesto. Naslednja je na mitingu nastopila Nina Kotnik v skoku v daljino. Njen njadaljši skok je meril 465cm. Z njim je zasedla 12. mesto. Zadnje discipline naših atletov so bili teki na 800M. Med dekleti je z osebnim rekordmo 2,29,07 Maruška Sernc osvojila visoko 5. mesto. Na 9. mesto se je s časom 2.33,87 uvrstila Eva Heinrih. Rene Prosen je tekla 2.43,65 in tekmovanje končala na 14. mestu. Kot zadnji je nastopil Samo Gomilšek in zablestel v največjem sijaju. Z osebnim rekordom 2.04,34 si je pritekel zmagovalne stopničke, na katerih so mu okoli vratu obeslili srebrno medaljo.