Odlični nastopi in nove medalje v Novi Gorici

Nova Gorica, 12. 7. 2020

Vroča Nova Gorica je ta vikend gostila Prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mlajše člane. V konkurenci več kot 500 atletov, so nastopili tudi naši in nas ponovno navdušili z odličnimi nastopi.

V konkurenci mlajših članov smo imeli dva predstavnika, ki sta oba opravila dvojni program. Filip Križnik se je v soboto preizkusil v teku na 400 m, vendar se v močnem vetru ni najbolje znašel, ter je s časom 55,11 zasedel 10. mesto. Veliko bolj zadovoljen je lahko bil v nedeljo, kjer je v teku na 800 m krepko izboljšal osebni rekord in z rezultatom 2:02,76 končal na 6. mestu. Dveh osebnih rekordov se je veselil Miha Kramberger. V teku na 1500 m je v cilj pritekel v času 4:27,83 in zasedel 6. mesto. V teku na 3000 m, opa so mu strogi časomerilci namerili čas 9:55,27, kar ga je uvrstilo na 4. mesto.

V konkurenci mlajših mladincev so barve našega društva zastopali štirje atleti. V dvojnem sprinterskem programu se je preizkusil Jurij Beber. Na razdalji 100 m je ob premočnem vetru (+3,5) v finalu tekel 11,18 in zasedel 4. mesto. V kvalifikacijah je dosegel čas 11,50. V disciplini 200 m se je že v kvalifikacijah veselil osebnega rekorda 23,21 (veter -1,4), ki ga je v finalu še izboljšal na 23,20 (veter +0,3). Ta izvrstni dosežek je zadostoval za še eno 4. mesto. V teku na 400 m je nastopil Valentin Vidovič. En stadionski krog je pretekel v času 53,08 in zasedel 8. mesto. Dva nastopa je opravil tudi Tine Marin Puppis. V soboto je tekel na 2000 m z zaprekami in z osebnim rekordom 7:19,77 osvojil srebrno odličje. V nedeljo je tekel še na razdalji 3000 m, ki jo je končal v času 9:48,28 in se uvrstil na 7. mesto. Naš predstavnik v tehničnih disciplinah je bil Gašper Drev. Sobotni nastop je bil rezerviran za njegovo paradno disciplino suvanje krogle (5 kg). Uspela mu je odlična serija sunkov, saj so bili prav vsi veljavni krepko daljši od drugouvrščenega. Najdlje je krogla poletela v prvi seriji, ko je pristala pri osebnem rekordu 16,31 m in s tem zanesljiv naslov državnega prvaka. Na krilih sobotnega uspeha, se je naslednji dan preizkusil še v metu diska (1,5 kg). Že v prvi seriji je konkurentom z osebnim rekordom 41,96 m, dal vedeti, da je odlično pripravljen. Te dolžine nato ni nihče več presegel. Tako je lahko v zadnji šesti seriji, ko je že vedel, da ga nihče ne more premagat, odšel v krog metališča zelo sproščen. To mu je pomagalo do še enega izvrstnega meta 42,84 m in osvojene nove zlate kolajne.

medalje_U18_gorica_680

Štiri predstavnice smo imeli tudi v konkurenci mlajših mladink. Dvojni program je imela Petja Klojčnik. V sobotnem teku na 400 m si je pritekla nov osebni rekord 57,87 in se prisprintala srebrno medaljo. V nedeljo je nastopila v zelo taktičnem teku na 800 m, ki je o zmagovalki odločal v silovitem finišu. Naša mlada tekačica je v cilj pritekla v času 2:17,32, ter za zmagovalko zaostala za vsega 5 stotink. Kljub temu je bila zelo vesela še druge srebrne kolajne. V teku na 3000 m je v veliki vročili odlično nastopila Nika Fajfar. S časom 11:04,78 je za samo nekaj sekund zaostala za osebnim rekordom in se veselila bronastega odličja. Zelo dobro je kazalo tudi Vanesi Lobenwein, ki je nastopila v teku na 2000 m z zaprekami. Žal si je naša mlada atletinja nekaj dni pred prvenstvom poškodovala gleženj. Kljub zanesljivemu vodstvu po polovici proge je bila bolečina v nogi prevelika, zato se je odločila za odstop. Naša zadnja predstavnica je bila Alina Herman, ki je nastopila v metu kopja (500 g). Tekmovanje so zelo ovirali močni sunki vetra. Njen najdaljši met je meril 28,86 m, kar jo je uvrstilo na 10. mesto.

Našim mladim atletom še enkrat čestitamo za odlične dosežke in jim želimo uspešno nadaljevanje sezone.