Novi osebni rekordi tudi na članskem prvenstvu

Celje, 13. 9. 2020

Ta vikend je v Celju potekalo Ekipno prvenstvo Slovenije za člane in članice. V konkurenci najboljših domačih atletov, so se za čim boljše dosežke potegovali tudi trije naši mladi atleti.

V moški konkurenci je Gaper Drev imel dvojni program. V suvanju krogle (7,26 kg) je njegovo orodje najdlje poletelo 12,08 m, s čimer je zasedel 6. mesto. Veliko uspešnejši je bil v metu diska (2 kg). Najdaljši met mu je uspel v 4. seriji, ko je z dolžino 39,44 dosegel osebni rekord in končal na 4. mestu. Med članicami je v metu kopja (600 g), Alini Herman uspela odlično serijo metov. Najdlje je kopje poletelo do 33,06 m, kar je le nekaj centimetrov slabše od osebnega rekorda. S tem dosežkom je končala na 4. mestu. Odličen tek je v teku na 2000 m z zaprekami uspel Vanesi Lobenwein. V cilj je pritekla kot tretja, ob tem pa s časom 7:33,02 za skoraj osemnajst sekund izboljšala osebni rekord.