Nove medalje in osebni rekordi na državnem finalu srednjih šol

Domžale, 21. 5. 2014

V športnem parku v Domžalaj je potekalo Državno prvenstvo v atletiki za srednje šole. Na njem so nastopil številni naši atleti in v večini zadovoljni odhajali domov.

Mateja Pokrivač je v teku na 1000M prikazala izrednen tek in s časom 2:56,32 osvojila naslov državne šolske prvakinje. S srebrom se je okitil Denis Koren, ki je nastopil v teku na 400M. To mu je uspelo z novim osebnim rekordom, ki sedaj znaša 49,16. V isti disciplini sta nastopila še Samo Gomilšek in Denisov brat Marko. Samo je z osebnim rekordom 54,23 zasedel 19. mesto. Dve mesti nižje pa je s časom 54,58 končal Marko. Odlično je nastopil tudi Matjaž Majcen. V teku na 2000M je s časom 5:53,14 krepko izboljšal osebni rekord in zasedel odlično 4. mesto. V ženskem teku na 100M je odlično nastopila Alekseja Glinšek. V protivetru je odtekla solidnih 13,35 in zasedla 13. mesto. Dve predstavnici smo imeli v teku na 400M. Nika Bezjak je odtekla osebni rekord in s časom 1:00,19 zasedla 11. mesto. Ani Kljajič pa je uspel najhitrejši tek v zadnjih dveh letih. Tako je s časom 1:01,53 končala na končnem 16. mestu.