Nove medalje in odlični nastopi v Celju

Celje, 6. 9. 2020

Na atletskem stadionu v Knežjem mestu se je ta vikend odvijal Atletski pokal Slovenije za starejše mladince. Čeprav smo na tekmovanju nastopili zgolj z nekaj posamezniki, so naši mladinci znova prikazali odlične nastope in se v moški konkurenci ekipno zavihteli kar na 5. mesto.

zenske_medalje_apsU20_680

V kategoriji mladink je smo imeli štiri predstavnice. V tekih na 3000 m in 5000 m se je za najvišja mesta potegovala Špela Gonza. Na krajši razdalji je v cilj pritekla v času 10:59,89 in osvojila bronasto odličje. Na najdaljši disciplini tekmovanja pa je bila za rezultat 19:27,98 nagrajena s srebrno medaljo. Dvojni program je imela tudi Petja Klojčnik. V soboto je nastopila v teku na 400 m in ga končala v času 1:00,35 in zasedla 7. mesto. Veliko uspešnejša je bila v nedeljo, ko je nastopila v svoji paradni disciplini 800 m. Dva kroga je pretekla v času 2:16,96 in zasedla vrhunsko 2. mesto. V teku na 1500 m je nastopala Vanesa Lobenwein in za 4. mesto morala v cilj priteči v času 5:04,46. V dveh tehničnih disciplinah je nastopila Alina Herman. V skoku v daljino je doskočila pri osebnem rekordu 478 cm in zasedla 9. mesto. Odlično serijo šestih metov pa je prikazala v metu kopja. Njen najdaljši met 600 g orodja je znašal 33,55 m, ker je njen osebni rekord. Za do izvrstno dolžino je bila nagrajena z bronasto medaljo.

moske_medalje_apsU20_680

V konkurenci mladincev smo pesti stiskali za sedem naših mladih atletov. Ko že tolikokrat v tej sezoni je blestel Gašper Drev. V suvanju krogle (6 kg) je z dolžino 13,98 m izenačil osebni rekord in osvojil naslov pokalnega prvaka. Osebni rekord je dosegel tudi v metu diska (1,75 kg), kjer je z dosežkom 42,35 m zasedel fantastično 2. mesto. Do nove medalje na največjih domačih tekmovanjih je prihodil tudi Filip Križnik. Na razdalji 5000 m v hitri hoji je v cilj prišel v času 29:30,25 in zasedel 2. mesto. Na tekmovanju je nastopil še v disciplini 800 m. Dva stadionska kroga je pretekel v rezultatu 2:03,56 in zasedel 7. mesto. V tej disciplini mu je družbo delal tudi Miha Kramberger, ki je z osebnim rekordom na prostem 2:12,50, končal na 11. mestu. Miha se je preizkusil še v disciplini 1500 m. V cilj je pritekel v času 4:44,39 in zasedel 8. mesto. Dvojni program, dva osebna rekorda in dve 5. mesti je zabeležil Tine Martin Puppis. V teku na 1500 m so mu strogi časomerilci namerili rezultat 4:27,63. Na razdalji 3000 m pa je v cilj pritekel v času 9:36,02. Naš predstavnik v najdaljši tekaški disciplini 5000 m je bil Gašper Kodrič, ki je z osebnim rekordom 18:31,41 zasedel odlično 4. mesto. V sprinterskih disciplinah sta nas zastopala Jurij Beber in Valentin Vidovič. Jurij je 100 m pretekel v času 11,53 in zasedel 6. mesto. V teku na 200 m je bil z dosežkom 23,85 dve mesti slabši. Valentin se je na krajši razdalji veselil osebnega rekorda 11,92, s katerim je zasedel 13. mesto. V teku na pol kroga pa je v cilj prisprintal v času 24,113 in ga končal na 11. mestu.

V sklopu tekmovanje so organizatorji izpeljali tudi Slovenski pokal v hitri hoji v vseh kategorijah. V konkurenci pionirk U16 je ponovno blestela Tamara Reicht, ki je na razdalji 3000 m zanesljivo zmagal s časom 16:39,53.

Vsem našim nastopajočim še enkrat čestitamo za izvrstne dosežke in jim želimo obilo uspeha tudi v naslednjih tekmovanjih.