Naši atleti na člasnkem PS osvojili tri srebrne medalje

Češča vas, 14. 2. 2021

Po dveh kvalifikacijskih tekmovanjih, so ta vikend v Češči vasi pri Novem mestu izpeljali še Prvenstvo Slovenije za člane in članice v dvorani. Med tiste najuspešnejše, ki so dobili možnost nastopiti na finalnem tekmovanju, so bili tudi številni naši atleti, ki nas tudi tokrat s svojimi predstavami niso razočarali.

V moškem suvanju krogle se je predstavil Gašper Drev. Najdaljši sunek mu je uspel v zadnji šesti seriji, ko je krogla pristala pri 12,88 m. S tem dosežkom si je prisuval srebrno odličje. V hitri hoji na 3000 m je hitro hodil Filip Križnik. Njegov čas je znašal 16:10,39, kar je pomenilo, da so tudi njemu podelili srebrno odličje. Filip je nastopil tudi v teku na 800 m, ki ga je končal v času 2:04,32 in končal na 13. mestu. V teku na 60 m je nastopil Jurij Beber. Njegov dosežek 7,33, ga je postavil na 18. mesto. Na 17. mesto se je v teku na 400 m uvrstil Martin Winkler. S časom 55,31 je dosegel tudi nov osebni rekord. Z novim osebni rekordom se lahko pohvali tudi Tine Martin Puppis, ki je tekel na 1500 m. Ciljno črto je prečkal v času 4:22,78 in osvojil 12. mesto. En predstavnik nas je zastopal tudi v skoku v daljino. Mladi Marin Kladošek je najdlje skočil 524 cm in se uvrstil na 13. mesto.

Barve našega društva sta v ženski konkurenci zastopali dve atletinji. V hitri hoji na 3000 m je ponovno blestela Tamara Reicht. Uradni časomerilci tekmovanja so ji namerili čas 16:42,92, s čimer si je priborila prvo člansko medaljo in sicer srebrnega leska. V tekih na 800 m in 1500 m je nastopila Vanesa Lobenwein in dosegla dve visoki 6. mesti. V krajši je odtekla čas 2:22,41. Daljši nastop pa je zaključila z rezultatom 5:00,84.

Vsem našim nastopajočim čestitamo za odlične dosežke!