Na Prvenstvu Slovenije so medalje osvajali tudi veterani

Maribor, 20. 9. 2020

Atletski stadion v Športnem parku Tabor, je ta vikend gostil Prvenstvo Slovenije za veterane. V lepem sončnem vremenu smo lahko spremljali zanimive boje in kopico vrhunskih rezultatov. Najboljši slovenski veterani so namreč podrli kar nekaj državnih rekordov, popravljena pa sta bila tudi dva najboljša izida na svetu. Za še kvalitetnejše tekmovanje pa so poskrbeli nastopi gostov iz nam sosednjih držav Avstrije, Hrvaške in Italije.

V tako kvalitetni konkurenci smo imeli tudi mi nekaj predstavnikov. V teku na 1500 m je Uroš Taks v cilj pritekel v času 5:09,98 in osvojil naslov državnega prvaka v kategoriji M40. Preizkusil se je tudi v teku na 5000 m in ga zaključil v času 19:07,77 in zasedel 2. mesto. V tej disciplini je v kategoriji M45 nastopil Branko Kmetič. Za 12 in pol stadionskih krogov je potreboval rezultat 17:59,80, kar je pomenilo, da je osvojil naziv najboljšega v Sloveniji. V skoku v daljino je v kategoriji M55 nastopal Božo Himelrajh. Njegov najdaljši skok je meril 511 cm. S tem izjemno dolgim skokom si je priskakal nov naslov prvaka Slovenije. V metalskih disciplinah je bil naš predstavnik Igor Tratnik, ki je nastopal v kategoriji M70. V metu diska je 1 kg orodje vrgel 34,55 m in zasedel odlično 2. mesto. Na 2. mesto pa se je uvrstil tudi v metu kopja (500 g), ki je najdlje poletelo do 33,30 m.

Vsem našim nastopajočim, še enkrat čestitamo za izjemne rezultate.