Na državnem prvenstvu v krosu do petih kolajn

Murska Sobota, 9. 4. 2022

V soboto je v Murski Soboti potekalo državno prvenstvo v krosu. V razmerah, ki so bile na meji regularnosti, ob močnem dežju, vetru in nizkih temperaturah je bil zmagovalec vsak, ki se je podal na progo in prišel do cilja. Izkupiček za naše atlete je bil odličen saj so osvojili pet kolajn in tri ekipne zmage v posameznih kategorijah.

Pri dekletih U12, ki so tekle na razdalji 500m je na tretjo stopničko zmagovalnega odra stopila Taja Pekič. Sedma je bila Hana Iza Dover, dekleti pa sta dosegli tudi ekipno zmago. V isti kategoriji sta nastopili še Alina Koder in Ela Hočevar. Alina je bila šestnajsta, Ela pa dvajseta. Pri pionirjih U12, ki so tekli prav tako na razdalji 500m smo imeli enega predstavnika. Matic Kovačec je bil peti. Pionirke in pionirji U14 so morali premagati 1000m dolgo progo. Maruša Zei je zasedla štiriindvajseto mesto. Lukas Dovnik je osvojil naslov državnega prvaka, uspeh je dopolnil Liam Bassin, ki je bil četrti kar je pomenilo, da sta fanta osvojila tudi ekipno zmago. V tej kategoriji smo imeli še enega predstavnika, Mattia Planinšek je zasedel devetnajsto mesto. Gaja Kovačec in Katarina Bedenik sta se merili v konkurenci U16 kjer so morala dekleta preteči 1500m. Gaja je v cilj pritekla kot trinajsta, Katarina pa je bila devetnajsta. Mlajša mladinca, Martin Winkler in Jaka Mlekuž sta na razdalji 3000m zasedla osmo in enajsto mesto. Kar dve predstavnici na zmagovalnem odru smo imeli pri starejših mladinkah, ki so tekle na 4000m. Nika Fajfar je bila druga, Eva Feltrin Kosec pa mesto za njo. Dekleti sta društvu prinesli tudi ekipno zmago. Najdaljšo razdaljo je morala premagati Špela Gonza, ki je med mlajšimi članicami na 5000m osvojila naslov državne prvakinje. Na koncu še velja omeniti, da so dekleta v vseekipni razvrstitvi zasedle drugo mesto.