Mlaši mladinci blesteli tudi v Velenju

Velenje, 29. 8. 2020

V Velenju so organizirali Ekipno prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mladinke. Na celodnevnem tekmovanju so nastopili tudi naši mladi atleti in ponovno navdušili s številnimi osebnimi rekordi in visokimi uvrstitvami.

Kot prva je tokrat na tekmovališče stopila Karolina Zbičajnik, ki je nastopila v skoku v daljino. Že takoj v prvi seriji je doskočila pri osebnem rekordu 542 cm in si priskakala 2. mesto. Kasneje je nastopila še v teku na 400 m. En stadionski krog je zmogla v času 58,90, ker je njen osebni rekord. S tem dosežkom je zasedla 3. mesto. Od naših je naslednja na tekmovališče stopila Tamara Reicht, ki je nastopila v hitri hoji na 3000 m. Njen odličen dosežek 16:21,37 ji je prinesel še eno domačo zmago. Ta disciplina je štela tudi za Pokal Slovenije v hitri hoji, zato so ob mlajših mladincih nastopili tudi ostali atleti. Tako smo lahko spremljali tudi našega Filipa Križnika, ki je nastopal med starejšimi mladinci. V cilj je prihodil v času 16:17,93 in si zagotovil novo zmago.

Dvojni spored je imel Gašper Drev. V svoji prvi disciplini metu diska (1,5 kg) je njegovo orodje poletelo do osebnega rekorda 43,21 m, s čimer si je zagotovil 3. mesto. Kakšno uro kasneje se je preizkusil še v suvanju krogle. Najdlje je 5 kg kroglo sunil do 16,38 m, kar je prav tako njegov osebni rekord. S to daljavo je vso konkurenco premagal za več kot tri metre in dosegel zanesljivo zmago. V tej disciplini mu je družbo delal mladi Klemen Potočnik, ki je z osebnim rekordom 8,89 m zasedel 11. mesto. Klemen je nastopil še v metu kopja (700 g), ki ga je vrgel kar 34,34 m, ter z osebnim rekordom zasedel 6. mesto. V isti disciplini med ženskami je Alina Herman 500 g kopje vrgla do 29,30 m in zasedla 7. mesto. V skoku v daljino med fanti sta nas zastopala Martin Strašek in Marin Kladošek. Prvi je doskočil pri 536 cm in zasedel 8. mesto. Drugi pa je najdlje doskočil pri 485 cm in končal na 12. mesto. Maksim se je preizkusil še v teku na 200 m, ki ga je končal v času 26,45 in zasedel 18. mesto. V tej disciplini sta nastopala tudi Jurij Beber in Valentin Vidovič. Jurij je pol kroga prešprintal v času 23,44 in zasedel 4. mesto. Le dve mesti slabše se je uvrstil Valentin, ki je s časom 23,93 odtekel osebni rekord. Tudi v teku na 400 m med mladinci smo imeli dva predstavnika. Do 6. mesta je pritekel Ahac Zupančič, ki se je s časom 55,62 veselil osebnega rekorda na prostem. Osebni rekord je dosegel tudi Martin Winkler, ki je tokrat tekel 56,77 in zasedel 8. mesto.

Ob koncu tekmovanja so si sledili še teki na srednje in dolge proge. V ženskem teku na 800 m je od štarta vodstvo prevzela Petja Klojčnik. Dva stadionska kroga je pretekla v času 2:16,99 in prepričljivo zmagala. V teku na 1500 m med moškimi je Tine Martin Puppis odtekel osebni rekord 4:31,42 in se uvrstil na odlično 2. mesto. Isto uvrstitev je zabeležila Vanesa Lobenwein, ki je nastopila v teku na 2000 m z zaprekami. V cilj je pritekla v času osebnega rekorda 7:50,94. Kot zadnji je na tekmovališče stopil naš najmlajši predstavnik Jaka Mlekuž, ki je nastopil v teku na 3000 m. Sedem in pol stadionskih krogov je pretekel v času 11:48,15 in tekmovanje končal na 6. mestu.

Kljub premoru zaradi počitnic so naši mladi atleti še enkrat dokazali, da so še vedno dobro pripravljeni in da nas bodo do konca sezone še velikokrat razveseljevali z odličnimi nastopi.