Mladi atleti prikazali odlične nastope na PS

Maribor, 22. 6. 2014

V Mariboru je ta vikend potekalo Prvenstvo Slovenije za pionirje U12 in U14. V konkureci skoraj 500 otrok so odlično nastopali tudi naši mladi atleti in si priborili tri medalje in številne visoke uvrstitve.

Že v prvi disciplini tekmovanja, hoji na 800M za pionirke U12, je zablestela Tamara Reicht in osvojila svoj prvi naslov državne prvakinje. Kasneje je nastopila še v teku na 600M in zasedla 23. mesto. V isti kategorjiji je Petja Klojčnik v teku na 600M odtekla osebni rekord in zasedla 18. mesto, v skoku v daljino pa je doskočila do 28. mesta. Mlada Lara Ribič je bila ponovno zelo hitra na 60M, ko je osvojila 34. mesto, v teku na 200M je zasedla 27. mesto. V teku na 60M je nastopila še Alina Herman in tekmovanje končala na 39. mestu. Alina, Petja in Lara so v družbi Natalije Cvetkovič nastopile še v štafetnem teku 4x200M in zasedle 12. mesto.

Med dečki U12 so Marin Kladošek, Tibor Kukovec, Jan Rudelič in Velentin Vidovič odlično nastopili v štafeti 4x200M in si priborili bronaste medalje. Vsi so nastopili tudi v posamičnih disciplinah. Valentin je v teku na 600M zasedel 12. mesto, v metu vortexa pa 16. mesto. Jan je skal v daljino in pristal na 18. mestu, v teku na 60M je prišprintal do 30. mesta. Tibor je v teku na 60M zasedel 33. mesto, v 10x daljšem teku je končal na 16. mestu. Marin je v skoku v daljino skočil do 17. mesta, vortex pa je vrgel na 12. mesto.

Med dekleti U14 je Zala Sande nastopila v teku na 1000M in zasedla 21. mesto. Tina Volf je nastopila v obeh metalskih disciplinah. V metu vortexa je zasedla 13. mesto, veliko bolje se je odrezala v suvanju korogle, ko je osvojila odlično 5. mesto.

Med dečki U14 je Filip Križnik osvojil naslov državnega prvaka v hoji na 1200M, v teku na 1000M je zasedel 14. mesto. Jernej Leva je tekmoval v teku na 200M in zasedel 6. mesto, še mesto višje je tekovanje končal v teku na 60M. Luka Lukas je odlično nastopil v suvanju krogle in zasedel 4. mesto. V metu vortexa je orodje vrgel do 8. mesta. Valentin Kocbek je nastopal v skoku v daljino. Njegov dosežek ga je uvrstil na 14. mesto.