Mladi atleti nabirali izkušnje na članskem APS-u

Ljubljana, 5. 7. 2020

V naši prestolnici je potekal Atletski pokal za člane in članice, na katerem so nastopili trenutno najboljši slovenski atleti, ki so še enkrat navdušili s svojimi nastopi. V tako kvalitetni družbi, so se na tekmovanju prestavili tudi štirje naši mlajši mladinci. Na svojem prvem velikem članskem tekmovanju niso imeli pravih možnosti za najvišja mesta, so si pa s svojimi nastopi pridobili prepotrebne izkušnje, ki jih bodo morda vnovčili že prihodnji vikend, ko jih čaka njihovo državno prvenstvo.

V najkrajši moški disciplini prvenstva, sprintu na 100 m, se je v močnem protivetru preizkusil Jurij Beber. Njegov tokratni dosežek je bil 11,64, kar ga je uvrstilo na 17. mesto. Drugi naš moški predstavnik Tine Marin Puppis, pa je nastopil v najdaljši disciplini tekmovanja. Naš mladi atlet je nastop na 5000 m začel zelo dobro, kasneje pa predvsem zaradi velike vročine nekoliko popustil. Kljub temu je dosegel nov osebni rekord. Tako je s časom 17:48,03 v cilj pritekel na 15. mestu. V ženskem teku na 800 m je nastopila Petja Klojčnik. V družbi tekmovalk, ki so nastopile na največjih svetovnih tekmovanjih, je nabirala nove izkušnje. Po zelo taktičnem prvem krogu, se je ob vstopu v drugi krog pričela prebijati iz ozadja. Tako je v zadnjem krogu uspela prehiteti nekaj tekmovalk, za še boljši dosežek, pa ji je zmanjkalo nekaj hitrosti v ciljni ravnini. Kljub temu si je pritekla dober rezultat 2:16,91, kar jo je na njenem prvem članskem prvenstvu uvrstilo na visoko 6. mesto. V ženskem teku na 3000 m, v katerem zaradi vročine in močne sparine, pogoji niso bili najboljši, je nastopila Nika Fajfar. Kljub zelo zahtevnim pogojem je odtekla svoj drugi najhitrejši tek v karieri in z dosežkom 11:07,08 zasedla 8. mesto.