Mitja Krevs znova državni prvak

Slovenske Konjice, 27. 9. 2020

Ceste v in okolici Slovenskih Konjic, so bile te dni ponovno zapolnjene s tekači, ki so nastopali na Konjiškem maratonu. Ena lepših tekaških prireditev pri nas je tokrat zaradi vsem znanih odredb povezanih z virusom COVID-19, potekala nekoliko drugače. Že v soboto so izvedli tek na 5 km, v nedeljo tek na 10 km, glavni tek na dobrih 21 km, pa je tokrat odpadel.

V krajšem sobotnem teku je med ženskami odlično tekla Anita Dobrotinšek, ki si je s časom 23:16 pritekla visoko 5. mesto. Tek na 10 km je štel tudi za naslove državnih prvakov v cestnem teku. V članski kategoriji je bil eden od favoritov za najvišja mesta naša Mitja Krevs. Svoj današnji nastop je pričel rutinirano in v prvi polovici samo sledil konkurentov. Nekje na 5 km je eden od tekačev pospešil in sledil mu je lahko le še naš Mitja. V samem zaključku teka, pa je znova dokazal, da je trenutno najboljši v Sloveniji. V zadnjem kilometru si je zanesljivo pritekel nekaj sekundno prednost, ki jo je nato zadržal do ciljne črte, ki jo je prečkal v času 31:10. S tem je še enkrat več osvojil naslov državnega prvaka. V konkurenci članic je nastopila Renata Vetrih, ki je v cilj pritekla v času 42:37 in osvojila lepo 9. mesto.