Mitja Krevs in Filip Križnik do naslova državnih prvakov

20. 4. 2021

Preteklo nedeljo je bil na sporedu pester atletski dan. V Grižah pri Žalcu je potekalo Prvenstvo Slovenije v gorskem teku v disciplini gor - dol kjer smo med članicami imeli dve predstavnici. Špela Gonza je osvojila končno šesto mesto, Renata Vetrih pa je bila šestnajsta.
V Žalcu so se za državne naslove merili najboljši tekači in hitro hodači. Po tem, ko je pred dobrim tednom odtekel svoj najboljši maraton, je Mitja Krevs prepričljivo osvojil še naslov državnega prvaka v teku na 10.000 metrov. Odlično drugo mesto je med mlajšimi mladinkami na 5.000 metrov osvojila Eva Feltrin Kosec.
Na Prvenstvu Slovenije v hitri hoji smo imeli prav tako dva predstavnika. Filip Križnik je bil najboljši med člani, Tamara Reicht pa je po tem, ko je prišla v cilj več kot en krog pred drugouvrščeno, bila naknadno diskvalificirana s strani glavne sodnice. Po naši oceni povsem neupravičeno in nekorektno vendar verjamemo, da je to Tamarai dalo samo dodatno motivacijo za naprej.