Komplet kolajn na državnem prvenstvu za mlajše mladince in mladinke

Novo mesto, 14. 1. 2023

V soboto je v Novem mestu potekalo prvo letošnje dvoransko državno prvenstvo. Za naslove so se merili mlajši mladinci in mladinke. Naši atleti so bili ponovno zelo uspešni saj so domov prinesli štiri kolajne.

Naslov državne prvakinje je s časom 2:21,46 v teku na 800 m osvojila Ana Kramberger. Na drugo stopničko zmagovalnega odra se je v skoku v daljino, z doseženim rezultatom 536 cm, povzpela Maša Podogornik. Maša je nastopila tudi v teku na 200 m in bila četrta (26,22). Tretji je bil v svojem prvem teku na 400 m v dvorani Maksim Strašek. Njegov rezultat pa 51,90. Bronaste kolajne pa so si okrog vratu nadeli tudi fantje, ki so tekli v štafeti 4x200 m. 1:36,77 so tekli Miha Štefanac Maučec, Filip Martin Fleisinger, Patrik Murko in Maksim Strašek
Šesti je bil v teku na 1500 m Jaka Mlekuž (4:29,50). V teku na 200 m je Miha Štefanac Maučec z 24,41 zasedel osmo mesto. Deseti je bil Patrik Murko v teku na 60 m (7,44). Dvojni šprinterski program so imeli Filip Martin Fleisinger, Tim Bauman in Alisa Kotelevska. Filip je na 60 m dosegel čas 7,89, na 200 m pa 25,50. Timu so se ure na 60 m ustavile pri 8,14, na 200 m pa pri 27,29. Alisa je krajšo razdaljo pretekla v času 8,64, daljšo pa v času 28,51.
Velja omeniti, da so prav vsi atleti dosegli osebne rekorde kar njihovim dosežkom daje še večjo veljavo.