Jurij Beber najhitrejši mlajši mladinec

Novo mesto, 12. 6. 2021

V Novem mestu je pretekli teden potekalo državno prvenstvo za mlajše mladince in mlajše člane. Naši atleti so osvojili kar sedem kolajn. Jurij Beber se je kar dvakrat povzpel na zmagovalno stopničko in sicer v obeh šprinterskih disciplinah. V teku na 100m je izenačil osebni rekord 11,18, v teku na 200m pa zmagal z 22,72. Srebrno medaljo si je okrog vratu nadela Alina Herman, njeno kopje je tokrat poletelo 34,35m. Dvakrat je pri mlajših članih bil drugi Gašper Drev. Kroglo je sunil 13,10m, disk pa vrgel 39,48m. Na 3000m in 5000m je tekla Špela Gonza. Na krajši razdalji se je ura ustavila pri 10:42,46, na daljši pa pri 19:19,03.
Tudi ostali naši atleti so dosegli kar nekaj osebnih rekordov. Maksim Strašek je v skoku v daljino bil osmi (588cm), v teku na 200m pa petnajsti (24,33). Na daljši šprinterski razdalji je prvič tekel Martin Winkler in bil z rezultatom 24,89 enaindvajseti. Martin je tekel tudi 400m in se prvič spustil pod mejo 53ih sekund (52,75) kar je zadostovalo za sedmo mesto. V metu kopija je bil Klemen Potočnik osmi (39,56m), Manca Hafner je bila enajsta v teku na 1500m (5:21,04), Ana Kramberger pa tokrat ni imela svojega dne. Tek na 800m je končala na trinajstem mestu z rezultatom 2:34,07. Precej je osebni rekord na 3000m izboljšal Jaka Mlekuž, njegov rezultat 10:40,35 pa je zadoščal za osmo mesto. Med mlajšimi člani sta tekmovala Vanesa Lobenwein na 400m ovire in Valentin Vidovič na 200m. Vanesa je bila peta (1:07,28), Valentin pa osemnajsti (24,08).