Iz Nove Gorice s petimi naslovi državnih prvakov

Nova Gorica, 2. 7. 2022

V Novi Gorici so se za državne naslove merili starejši mladinci in mlajši člani. Naši atleti so bili zelo uspešni saj so se domov vrnili s kar petimi kolajnami in vse so bile zlate.

Dva naslova državne prvakinje je osvojila Petja Klojčnik. V zelo počasnem teku na 1500 m je z izjemnim finišem premagala vso konkurenco in s časom 5:14,40 prva prečkala ciljno črto. Najboljša je bila z 2:07,75 tudi v teku na 800 m. V ženskem teku na 3000 m je naslov tako pri mladinkah kot pri mlajših članicah šel v roke našima atletinjama. Pri mladinkah je s časom 10:28,52 zmagala Nika Fajfar, pri mlajših članicah pa z 10:38,70 Špela Gonza. Zlate kolajne so si okrog vratu nadeli tudi mladinci v štafeti 4x100 m, ki so tekli v postavi Tadej Pajek, Maksim Strašek, Valentin Vidovič in Jurij Beber. Ciljno črto so prečkali v času 43,33.
Jurij Beber in Tadej Pajek sta nastopila v tekih na 100 m in 200 m . Na krajši razdalji se je Jurij uvrstil v finale in na koncu zasedel šesto mesto z 11,23. Tadej je bil z 11,61 trinajsti. V teku na 200 m se je zaradi poškodbe Jurij odpovedal nastopu v finalu, Tadej pa je s časom 24,40 zasedel sedemnajsto mesto. Maksim Strašek se je prvič preizkusil v teku na 400 m in z rezultatom 51,28 bil sedmi. Na isti razdalji je bil Martin Winkler enajsti, Valentin Vidovič pa trinajsti (52,52). Martin je tekel tudi na razdalji 800 m in bil četrti (1:59,16), Valentin pa v teku na 200 m petnajsti (24,27).  Marin Kladošek je v troskoku zasedel četro mesto, sodniki so mu namerili 13,11 m . Mesto slabši je bil s 611 cm v skoku v daljino. Četrti je bil tudi Klemen Potočnik v metu kopija z rezultatom 40,92 m. Na obeh šprinterskih razdaljah se je pomerila Maja Premzl. Na 100 m je bila enaindvajseta (14,17), na 200 m pa sedemnajsta (29,32).