Iz Nove Gorice s petimi kolajnami

Nova Gorica, 2. 7. 2023

Mlajši mladinci in mlajši člani so se pretekli vikend merili na državnme prvenstvu v Novi Gorici. Pet osvojenih novih kolajn so naši atleti pospravili v svoje vitrine.

Pri mlajših članicah je dva naslova državne prvakinje osvojila Karolina Zbičajnik. Tokrat se je preizkusila na obeh krajših šprinterskih razdaljah in bila najboljša na 100 m (12,03) ter na 200 m (24,52). Drugo mesto je v teku na 5000 m z rezultatom 18:17,16 osvojila Špela Gonza. Marin Kladošek je bil tretji v troskoku. Njegov najdaljši skok je meril 13,36 m. V izjemno počasnem in taktičnem teku na 800 m se tokrat Martin Winkler ni najbolje znašel. Bil je šesti z rezultatom 2:02,34.
Pri mlajših mladincih je Jaka Mlekuž tek na 3000 m končal na tretjem mestu (9:25,74). Dva nova osebna rekorda je dosegel Maksim Strašek. V teku na 400 m je bil z 50,34 četrti, v teku na 200 m pa s 23,09 enajsti. Ana Kramberger si je v zaključnem finišu teka na 800 m pritekla četrto mesto (2:17,65). Filip Martin Fleisinger je tek na 100 m končal na devetnajstem mestu (11,94), v teku na 200 m pa je bila z 23,70 trinajsti.
Čestitke atletom za dosežene rezultate. Špeli in Ani pa želimo veliko uspeha v prihodnjih tednih ko se bosta pomerili na največjih tekmovanjih tega leta za njuni kategoriji. Špela že v torek potuje na evropsko prvenstvo za mlajše člane in članice na Finsko kjer bo nastopila v teku na 10.000 m, za Ano bomo pa lahko navijali na OFEM-u, ki bo konec meseca v domačem Mariboru kjer bo nastopila v teku na 800 m.