Iz Koroške so se pionirji vrnili z novimi medaljami

Ravne na Koroškem, 13. 9. 2020

Ta vikend so nam Ravne na Koroškem ponovno prinesle veliko zadovoljstva. To mesto na Koroškem je uspešno organiziralo Prvenstvo Slovenije za pionirje U16. V konkurenci najboljših pionirjev iz cele Slovenije, smo pesti stiskali za naše mlade bodoče ase. Kot zmeraj so nam na naše navijanje vrnili z obilico dobrih nastopov in novimi osvojenimi kolajnami.

V konkurenci dečkov je Ahac Zupančič nastopil v dveh posamičnih disciplinah. V teku na 300 m je v cilj pritekel v cilj v času 38,49 in za ta dosežek bil nagrajen z bronasto medaljo. V teku na 100 m je v kvalifikacijah tekel osebni rekord 12,27 in se uvrstil v finale. V njem je s časom 12,36 zasedel visoko 5. mesto. V istih disciplinah je nastopil tudi Martin Winkler. V krajšem sprintu je s časom 13,08, kar je njegov osebni rekord, zasedel 21. mesto. Precej višje je bil uvrščen v daljšem teku, ki ga je zaključil v času osebnega rekorda 40,02 in končal na 8. mestu. V teku na 100 m smo imeli še tri predstavnike. S časom osebnega rekorda 12,75 je 18. mesto zasedel Nik Hecl. V cilj je v času 14,27, kar je njegov osebni rekord, pritekel Gašper Černetič in zasedel 26. mesto. Zadnji naš predstavnik v najkrajši disciplini prvenstva je bil Maksim Strašek, ki se je s časom 12,90 veselil osebnega rekorda. Ta čas ga je postavil na 19. mesto. Maksim je nastopil še v skoku v daljino in najdlje doskočil pri 559 cm in si priskakal novo odličje. Tokrat je bila bronastega leska. Njegov uspeh je s fantastičnim 4. mestom in novim osebnim rekordom 521 cm, dopolnil Marin Kladošek. V najdaljši tekaški disciplini tekmovanja, teku na 3000 m je do novega osebnega rekorda pritekel Jaka Mlakuž. Njegov čas 11:28,98 je zadostoval za 12. mesto. Dvojni metalski spored je opravil Klemen Potočnik. V suvanju krogle (4 kg) je z dosežkom 9,82 m, kar je njegov osebni rekord, zasedel 7. mesto. Na 12. mesto se je uvrstil v metu kopja (600 g), kjer je z dolžino 37,21 m dosegel osebni rekord.

medalje_U16_Ravne_680

V kategoriji deklet je naše nastope ponovno pričela Tamara Reicht v hitri hoji na 3000 m. Še enkrat več je dokazala, da v tej disciplini nima dostojne konkurence in si s časom 16:30,10prihodila nov naslov državne prvakinje. Do nove medalje je pritekla tudi Karolina Zbičajnik. V teku na 300 m se je veselila novega osebnega rekorda 40,89 in osvojitve srebrne medalje. V skoku v daljino je najdlje doskočila pri 521 cm in zasedla vrhunsko 4. mesto. V istih disciplinah je nastopila tudi Ana Kramberger in se vselila dveh osebnih rekordov. V teku je s časom 44,07 zasedla 19. mesto. V daljini pa jo je njen najdaljši skok 478 cm uvrstil na 16. mesto. V obeh sprinterskih disciplinah je nastopila Maja Premzl in v obeh dosegla nove osebne mejnike. V teku na 100 m ta sedaj znaša 14,53, s tem časom je zasedla 57. mesto. V teku na 300 m so ji namerili rezultat 47,49, s katerim je končala na 49. mestu.

stafeta_bron_U16_680

Kot vsa velika tekmovanje, se je tudi tokratno končalo s štafetnimi teki, tokrat 4x300 m. Naša ženska postava Kramberger, Premzl, Reicht in Zbičajnik je v cilj pritekla v času 3:06,99 in končala na 13. mestu. Do nove kolajne pa je pritekla fantovska postava Hecl, Strašek, Winkler in Zupančič. Štafetno palico so v cilj prinesli v času 2:39,01 in se okitili z bronastimi medaljami.

Mladim atletom čestitamo za odlične predstave in jim želimo uspešno nadaljevanje sezone.