Državna prvenstva atleti otvorili s štirimi kolajnami

Novo mesto, 21. 1. 2024

V Novem mestu sta pretekli vikend potekali prvi državni prvenstvi v letošnji sezoni. Za naslove so se pomerili mlajši mladinci in mladinke ter mlajši člani in članice.

Štiri osvojene kolajne in nekaj odličnih rezultatov naših atletov je vsekakor dobra popotnica za nadaljevanje. Tokrat se je izkazal moški del,saj so si štirje atleti okrog vratu nadeli bronaste kolajne. Pri mlajših mladincih je v teku na 400 m s časom 52,01 tretje mesto osvojil Vid Černec. Tretji je v cilj na 800 m, prav tako pri mlajših mladincih, pritekel Lukas Dovnik (2:00,44). Odličen nastop je v teku na 200 m uprizoril Filip Martin Fleisinger. Tudi on je tekmoval pri mlajših mladincih in s časom 23,20 stopil na tretjo stopničko zmagovalnega odra. Pri mlajših članih je v skoku v daljino z 667 cm tretje mesto osvojil Marin Kladošek. Z dvema osebnima rekordoma je bila dvakrat četrta Gaja Kovačec. Na 1500 m je odtekla rezultat 4:48,99, na 800 m pa 2:16,60.