Dobri nastopi na Področnem prvenstvu za srednje šole

Maribor, 16. 5. 2014

V mrzlem, deževnem, predvsem pa vetrovnem vremenu je danes v Športnem parku Tabor potekalo Področno prvenstvo v atletiki za srednje šole. Na tekmovanju so nastopili številni naši atleti.

V moškem teku na 100M si je Primož Velkner prišprintal srebrno odličje, na 4. mesto se je uvrstil Iztok Mladič. V teku na 400M je bil neulovljiv za vso konkurenco Denis Koren, njegov brat Marko je pritekel do bronaste medlaje. Na nehvaležno 4. mesto se je zavihtel Samo Gomilšek. V teku na 2000M si je zmago pritekel Matjaž Majcen. V ženski konkurenci je na 100M Alekseja Glinšek zasedla 2. mesto. Nastja Možič se je po padcu takoj po štartu morala zadovoljiti s 4. mestm. V teku na 400M je zmago zabeležila Nika Bezjak, na 4. mesto se je uvrstila Ana Kljajič. V najdaljšem ženskem teku na 1000M je bila prehitra za vse sotekmovalke Mateja Pokrivač.