Dekleta U12 ekipne prvakinje v mnogoboju

Tolmin, 28. 5. 2023

V Tolminu je preteklo nedeljo potekalo Posamično in ekipno prvenstvo Slovenije v mnogoboju za kategorijo U12. Atleti so se pomerili v tekih na 60 m in 300 m ter v skoku v daljino in metu vortexa.

Med posameznicami je Anika Zei z osvojenimi 2225 točkami osvojila drugo mesto. Četrta je bila Nika Ivec (2178 točk) in mesto za njo Hana Iza Dover (2064 točk). 1613 točk je osvojila Melanie Jaklin kar jo je uvrstilo na petnajsto mesto, Gaja Vrh pa je tekmovanje končala na šestintridesetem mestu z 1317 točkami. Prva ekipa deklet je osvojila naslov ekipnih državnih prvakinj medtem ko je druga ekipa bila dvanajsta. Pri pionirjih smo imeli dva predstavnika. Denis Vetrih je bil dvanajsti (1398 točk) in Tim Kovačič sedemindvajseti (1158 točk). Fanta sta ekipno zasedla sedmo mesto. Vseekipno so naši mladi atleti osvojili odlično četrto mesto.