Novice

Prikazano: 41 - 45 od 859 zapisov
Stran  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   >   >>
Dunaj, Trst, 3. 7. 2019
Na Dunaju se je odvijal mednarodni atletski miting, na katerem sta sodelovala tudi dva naša mlada atleta. Gašper Drev se je preizkusil v suvanju krogle (5kg) in metu diska (1,5kg), ter v obeh disciplinah dosegel najboljši rezultat med mlajšimi mladinci. Najdaljši sunek mu je uspel v tretji seriji, ko je krogla pristala pri 14,47 m. Disk pa je najdlje poletel v četrti seriji, ko so sodniki namerili rezultat 39,24 m. V konkurenci članov se je v teku na 5000 m odlično znašel Tine Martin Puppis. Dvanajst in pol stadionskih krogov je pretekel v času osebnega rekorda, ki sedaj znaša 17:48,28, kar ga je uvrstilo na visoko 5. mesto.

Že v nedeljo je naša mlada šampionka v hitri hoji, Tamara Reicht nastopila na tekmovanju v Trstu. V konkurenci pionirk U16 je bila najhitrejša na razdalji 3000 m, ob novi zmagi pa je dosegla rezultat 16:35.
Nova Gorica, 30. 6. 2019
Vroča Nova Gorica je bila ta vikend prizorišče Prvenstva Slovenije za mlajše mladince in mladinke. Na njem so nastopili štirje naši atleti in se domov vrnili s celim kompletom medalj.

V soboto je Gašper Drev nastopil v suvanju krogle (5kg). Že v prvi seriji je njegovo orodje pristalo pri dolžini 14,35 m, kar je bilo več kot dovolj za vso konkurenco in nov naslov državnega prvaka. V nedeljo se je preizkusil še v metu diska (1,5kg). V četrti seriji je disk poletel do osebnega rekorda 41,78 m in s tem do osvojitve bronastega odličja. Dvojni program je imela tudi tekačica Vanesa Lobenwein. V soboto je nastopila v teku na 1500 m in s časom 5:02,64 zasedla 7. mesto. Če s prvim nastopom ni bila najbolj zadovoljna, se ji je nasmešek na obraz vrnil v nedeljo po končanem teku na 3000 m. Končala ga je v času 11:01,91 in za svoj dosežek zasluženo prejela srebrno medaljo. V nedeljskem teku mladincev na 3000 m smo imeli dva predstavnika. Miha Kramberger je s časom 10:10,25 za vsega nekaj stotink zaostal za osebnim rekordom in se veselil visokega 7. mesta. Do osebnega rekorda 10:28,19 pa je pritekel Tine Martin Puppis in se uvrstil na končno 9. mesto.
Bled, Velenje, 30. 6. 2019
Poti v Bledu in okrog prečudovitega Blejskega jezera so bile včeraj zvečer prizorišče tekaške prireditve Nočna 10ka. Organizatorji so tudi letos poskrbeli, da je bil tek nekaj posebnega. Tokrat so poskrbeli vse potrebno, da je rezultat zmagovalca obveljal tudi kot nov državni rekord na 10 km v cesten teku. Na naše veselje je med moškimi prvi v cilj pritekel naši Mitja Krevs. Ob prihodu v cilj so se ure ustavile v času 31:51, kolikor sedaj znaša državni rekord v naši državici na južni strani Alp.

V petek so Nočno 10ko izpeljali tudi v Velenju. Na njej je nastopila Renata Vetrih in si v ženski kategoriji s časom 39:30 pritekla odlično 2. mesto.
Rogla, Celje, Ormož, 26. 6. 2019
V zadnjem tednu in pol je bilo kar nekaj tekaških prireditev na katerih so uspešno nastopili tudi naši tekači.

Sicer že v nedeljo 16. junija je na Rogli potekal Uniorjev tek, ki se ga bomo po uspehu Renate Vetrih z veseljem spomnili. Na razdalji 5 km je bila med ženskami namreč neulovljiva in si je pritekla novo zmago. Na odlično 4. mesto se je uvrstila še Sonja Sukič. V moški konkurenci pa si je visoko 5. mesto pritekel Sašo Pečnik.

V soboto 22. junija je v Celju potekal Mali maraton državnosti, na katerem so naši tekači uspešno nastopili na razdalji 10 km. Ponovno se je izkazala Renata Vetrih, ki je zasedla 2. mesto, kot šesta pa je v cilj pritekla Klara Nemec. Odlično 2. mesto je v moški konkurenci zasedel tudi Severino Ogrizek.

V ponedeljek 24. junija pa so naši člani nastopili še na Ormoškem nočnem teku. Tudi tokrat je blestela Renata Vetrih, ki si je na razdalji 4 km pritekle še eno zmago. Njen uspeh pa so dopolnile Klara Kaiser s 5. mestom, Sonja Sukič s 6. mestom in Klara Nemec z 10. mestom. Moški so tekli na razdalji 4,8 km. Od naših je najvišjo uvrstitev dosegel Miha Kveder, ki je zasedel 7. mesto. Le mesto slabši je bil Miha Kramberger, na 11. oziroma 12. mesto pa sta pritekla Filip Križnik in Tine Martin Puppis.
Celovec, 23. 6. 2019
Od 21. do 23. junija so v Celovcu znova potekale športne igre otrok, poimenovane United World Games. Na njih v 15 različnih športih sodeluje okrog 10.000 mladih športnikov iz 40 držav iz celega sveta. Med športi je tudi atletika, v kateri so tudi letos sodelovali naši mladi bodoči asi. Tako kot prejšnja leta so se tudi letos zelo izkazali in domov prišli s kar 29 osvojenimi medaljami.

uwg_medalje_680

Ob prebiranju vesele novice iz avstrijske Koroške, si lahko kot vedno ogledate tudi obsežno FOTOGALERIJO.