Novice

Prikazano: 21 - 25 od 721 zapisov
Stran  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   >   >>
Grintavec, 29. 7. 2018
Danes je potekal že 19. Tek na Grintovec, ena najpomebnejših gorsko tekaških prireitev pri nas. Letos so organizatorji izpeljali tudi tek za mladinke, ki so morale preteči razdaljo 4,3 km ob tem pa premagati še 484 višinskih metrov.

Potem, ko je že pred dvema tednoma presenetila vso konkurenco na državnem prvenstvu in si v prvem nastopu v gorskih tekih pritekla zmago, je enako storila tudi danes. Ponovno je bila prehitra za vso konkurenco in kot prva pritekla v cilj na vrhu.

S tema dvema zmagama si je zagotovila nastop na Svetovnem prvenstvu v gorskih tekih, ki bo potekalo 16. septembra v mestecu Canillo v Andori. Ob tej priložnosti naši atletini čestitamo za zadnje uspešne nastope in ji želimo čim uspešnejšo pripravo na njen vrhunec letošnje sezone.
Zagreb, 29. 7. 2018
V glavnem mestu Hrvaške je ta vikend potekalo Odprto prvenstvo Hrvaške. Na njem je izven konkurence v teku na 5000 m nastopil tudi naš Mitja Krevs. Žal so bile danes temperature v Zagrebu previsoke, da bi se lahko napadali vrhunski rezultati v dolgih tekih. Tako zahtevni pogoji pa našega atleta niso zmotili, da ne bi odtekel po svojih najboljših močeh. Danes je v cilj pritekel v zelo solidnem času 14:53,90 in zasedel vrhunsko 2. mesto.
Cirkulane, 27. 7. 2018
V Cirkulanah v Halozah so izpeljali 12. Aninski tek, na katerem so se takači in tekačice pomerili na razdalji 5 km. Na štartu je bilo kar nekaj naših atletov, ki so tudi tokrat prikazali zelo dobro pripravljenost in se zavihteli na najvišja mesta.

V konkurenci žensk si je novo zmago pritekla Helena Javornik. Tik za njo je v cilj pritekla Ines Matjaž in se tako veselila 2. mesta. Na 4. mesto se je uvrstila Sonja Sukič. odlično pa je tekla tudi Ana Gajič, ki je končala na 8. mestu. Med moškimi je bil za vso konkurenco prehiter Mitja Krevs. Njegov uspeh pa so dopolnili Vito Kunstek s 3. mestom, Severino Ogrizek, ki je zasedel 4. mesto in Branko Kmetič, ki je cilno črto prečkal kot peti.
Stara Zagora, 20. 7. 2018
V Stari Zagori v Bolgariji poteka Balkansko prvenstvo v atletiki za člane in članice, na katerem je v teku na 5000 m nastopil tudi naš Mitja Krevs. Na njegovem letošnjem najpomembnejšem tekmovanju je tekel odlično in v cilj prišel v času 14:47,55, kar je pomenilo, da seje uvrstil na fantastično 4. mesto.
15. 7. 2018
V Savinjski dolini je potekalo tekmovanje Vzpon na Golte, ki je štelo tudi za Državno prvenstvo v gorskih tekih. Na tekmovanju smo dober nastop pričakovali od naše izkušene Andreje Godec, ki je naša pričakovanja tudi izpolnila. Na razdalji 6,1 km, s štartom na višini 869 m in ciljem na vrhu smučišča na 1536 m, je tekla odlično in si prigarala odlično 4. mesto.

Prvič v svoji atletski karieri, pa se je z gorskim tekom spopadla naša mlada reprezentantka na stezi Špela Gonza. Med mladinkami , ki so morale preteči 3,9 km z višinsko razliko 387 v/m, je presenetila vso konkurenco in si pritekla naslov državne prvakinje.