Novice

Prikazano: 16 - 20 od 836 zapisov
Stran  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   >   >>
Zermatt, 5. 7. 2019
V nedeljo bo v Zermattu v Švici potekalo Evropsko prvenstvo v gorskih tekih. V konkurenci mladink bo našo državo zastopala tudi Špela Gonza.

Kategorija mladink bo štartala na višini 2206 m, njihov cilj pa bo na višini 2579 m. Na dolžini 5,9 km se bodo mlade tekačice povzpele za 440 m in spustile za 75 m. Na tako razgibani progi bomo seveda močno stiskali pesti za naši atletinjo, ki je v zadnjih nastopih pokazala odlično pripravljenost. V svojih napovedih o uvrstitvi je bila vseeno nekoliko privida, saj se ji je pred nekaj dnevi na treningu pripetila nezgoda in si je poškodovala gleženj. Glede na to, da je v obdobju po poškodbi opravila kar nekaj terapij, ji želimo, da se bo poškodba dovolj sanirala in je ne bo motila do visoke uvrstitve na njenem najpomembnejšem tekmovanju letošnje sezone.

Srečno, Špela!
Domžale, 4. 7. 2019
Pretekli vikend se je v Domžalah odvijalo Prvenstvo Slovenije za veterane. Barve našega društva sta zastopala dva naša člana in se domov vrnila svak s po dvema odličjema.

V ženski kategoriji nad 45 let se je Renata Vetrih preizkusila v dveh tekaških disciplinah. Tek na 800 m je opravila v času 2:39,13 in si pritekla zlato medaljo. Njena druga disciplina je bil tek na 5000 m. Tudi tokrat je prepričljivo zmagala, ob tem pa dosegla rezultat 20:45,44.

V moški kategoriji nad 70 let je v dveh metalskih disciplinah nastopil Igor Tratnik. Disk teže 1 kg je najdlje vrgel do 36,11 m in si zagotovil naslov državnega prvaka. V metu kopja (500 g) pa je njegovo orodje najdlje poletelo do 35,60 m, kar je pomenilo, da si je primetal srebrno odličje.
Dunaj, Trst, 3. 7. 2019
Na Dunaju se je odvijal mednarodni atletski miting, na katerem sta sodelovala tudi dva naša mlada atleta. Gašper Drev se je preizkusil v suvanju krogle (5kg) in metu diska (1,5kg), ter v obeh disciplinah dosegel najboljši rezultat med mlajšimi mladinci. Najdaljši sunek mu je uspel v tretji seriji, ko je krogla pristala pri 14,47 m. Disk pa je najdlje poletel v četrti seriji, ko so sodniki namerili rezultat 39,24 m. V konkurenci članov se je v teku na 5000 m odlično znašel Tine Martin Puppis. Dvanajst in pol stadionskih krogov je pretekel v času osebnega rekorda, ki sedaj znaša 17:48,28, kar ga je uvrstilo na visoko 5. mesto.

Že v nedeljo je naša mlada šampionka v hitri hoji, Tamara Reicht nastopila na tekmovanju v Trstu. V konkurenci pionirk U16 je bila najhitrejša na razdalji 3000 m, ob novi zmagi pa je dosegla rezultat 16:35.
Nova Gorica, 30. 6. 2019
Vroča Nova Gorica je bila ta vikend prizorišče Prvenstva Slovenije za mlajše mladince in mladinke. Na njem so nastopili štirje naši atleti in se domov vrnili s celim kompletom medalj.

V soboto je Gašper Drev nastopil v suvanju krogle (5kg). Že v prvi seriji je njegovo orodje pristalo pri dolžini 14,35 m, kar je bilo več kot dovolj za vso konkurenco in nov naslov državnega prvaka. V nedeljo se je preizkusil še v metu diska (1,5kg). V četrti seriji je disk poletel do osebnega rekorda 41,78 m in s tem do osvojitve bronastega odličja. Dvojni program je imela tudi tekačica Vanesa Lobenwein. V soboto je nastopila v teku na 1500 m in s časom 5:02,64 zasedla 7. mesto. Če s prvim nastopom ni bila najbolj zadovoljna, se ji je nasmešek na obraz vrnil v nedeljo po končanem teku na 3000 m. Končala ga je v času 11:01,91 in za svoj dosežek zasluženo prejela srebrno medaljo. V nedeljskem teku mladincev na 3000 m smo imeli dva predstavnika. Miha Kramberger je s časom 10:10,25 za vsega nekaj stotink zaostal za osebnim rekordom in se veselil visokega 7. mesta. Do osebnega rekorda 10:28,19 pa je pritekel Tine Martin Puppis in se uvrstil na končno 9. mesto.
Bled, Velenje, 30. 6. 2019
Poti v Bledu in okrog prečudovitega Blejskega jezera so bile včeraj zvečer prizorišče tekaške prireditve Nočna 10ka. Organizatorji so tudi letos poskrbeli, da je bil tek nekaj posebnega. Tokrat so poskrbeli vse potrebno, da je rezultat zmagovalca obveljal tudi kot nov državni rekord na 10 km v cesten teku. Na naše veselje je med moškimi prvi v cilj pritekel naši Mitja Krevs. Ob prihodu v cilj so se ure ustavile v času 31:51, kolikor sedaj znaša državni rekord v naši državici na južni strani Alp.

V petek so Nočno 10ko izpeljali tudi v Velenju. Na njej je nastopila Renata Vetrih in si v ženski kategoriji s časom 39:30 pritekla odlično 2. mesto.