Novice

Prikazano: 11 - 15 od 699 zapisov
Stran  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   >   >>
Maribor, 29. 6. 2018
Potem, ko je zaradi slabega vremena naša predstavitev na Art kampu, ki v sklopu Festivala Lent poteka v Mestnem parku, odpadla, je danes popoldne v našem mestu posijalo prijetno poletno sonce in takoj napolnilo zelene površine v parku. Tako je bil obisk naših poligonov, ki smo jih pripravili za najmlajše obiskovalce največjega Slovenskega festivala, veliko nad pričakovanji. S tem je naša predstavitev v celoti uspela. Del dogajanja pa si lahko ogledate v tej FOTOGALERIJI.
Celovec, 24. 6. 2018
Od 21. do 24. junija so v Celovcu potekale svetovne igre za mlade, imenovane United World Games. Tako kot že zadnjih nekaj let je tudi na letošnji izvedbi na igrah sodelovalo okrog 10.000 mladih športnikov iz več kot 40 držav sveta. Svoje športne sposobnosti so predstavili in preizkusili v dvanajstih različnih panogah in sicer v atletiki, bowlingu, hokeju na travi, hokeju v dvorani, košarki, nogometu, odbojki, orientaciji, plavanju, rokometu, rugbyju in tenisu.

Med tako številčno udeležbo je sodelovala tudi ekipa naših bodočih šampionov. Kljub temu, da so sodelovanja na tako velikih tekmovanjih za njihove starostne kategorije zelo redka, se niso ustrašili pomembnosti tekmovanja, ter se odlično odrezali in okrog 30-krat povzpeli na zmagovalne stopničke.

Ker na spletu še ni objavljenih uradnih rezultatov, jih bomo objavili takoj, ko bo možno. Do takrat pa se lahko pozabavate v ogledu fotogalerije s tekmovanja, ki je bilo za naše mlade šampione zelo uspešno. Ob številnih zasluženo osvojenih odličjih, so mnogi krepko izboljševali tudi osebne rekorde in s tem dokazali, da so bili ravno na največjem letošnjem tekmovanju v najboljši formi.

uwg_ekipa

FOTOGALERIJA
Ljubljana, 24. 6. 2018
V Ljubljani so organizirali Atletski pokal Slovenije za člane in članice. Na njem je nastopila tudi sedmerica naših članov.

V konkurenci moških nas je predsatvljal izkušeni Mitja Krevs. Z najboljšimi Slovenskimi atleti se je pomeril na 5000 m. Tek je opravil z odliko in ciljno črto prečkal v času 14:40,73 in si tako pritekel srebrno odličje.

V ženski konkurenci so nas zastopale naše uspešne mladinke. V teku na 100 m je Nika Boštjančič s protivetrom tekla 13,06 in zasedla 9. mesto. Druga naša predstavnica v tej disciplini je bila Monika Črček, ki je s časom 13,32 osvojila 15. mesto. Dve predstavnici smo imeli tudi v teku na 200 m. Tudi tokrat je šprinterkam nagajal protiveter. Na visoko 8. mesto se je s časom 26,84 uvrstila Nika Boštjančič. Le mesto slabše pa se je s časom 27,59 uvrstila Rene Prosen. V teku na 800 m si je 6. mesto s časom 2:31,73 pritekla Klara Kaiser. kot sedma je v cilj na 1500 m pritekla Maruša Sernc, ki je svoj nastop zaključila v času 5:09,28. V tej disciplini je nastopila tudi Špela Gonza, ki pa je zaradi zdravstvenih težav odstopila in tekmovanja ni zaključila.
Ormož, Celje, 24. 6. 2018
V petek je v Ormožu potekal Ormoški nočni tek. Moški so se pomerili na razdalji 4800 m, od naših pa se je navišje uvrstil Robert Matjaž, ki je zasedel 6. mesto. Takoj za njim je v cilj pritekel Aleš Šelih. Le mesto slabši pa je bil Adriano Nemec. Med ženskami, ki so morale preteči 4000 m dolgo progo se je na odlično 2. mesto uvsrtila Ines Matjaž. Družbo na zmagovalnem odru pa ji je na 3. mestu delala zimzelena Helena Javornik.

V Celju se je v soboto odvijal Mali maraton državnosti. Na 10 km progi se je izkazal Miha Kveder, ki je zasedel odlično 3. mesto.

V knežjem mestu so ta vikned organizirali tudi Državno prvenstvo za veterane, na katerem smo imeli svojega predstavnika tudi mi. V tekih na 800 m in 1500 m je odlično nastopil Milan Koser, ki si je v svoji starostni kategoriji M35 pritekel dva naslova državnega prvaka.
Maribor, 20. 6. 2018
V Mariboru je potekal Mednarodni atletski miting, na katerem so sedelovale tudi naše mladinke. V teku na 100 m se je preizkusila Monika Črček in z nahitrejšim letošnjim tekom 12,81 zasedla 12. mesto. V disciplini 200 m smo imeli tri predstavnice. Rene Prosen je pol stadiosnkega kroga prešprintala njahitreje letos in se s časom 27,26 zelo približala osebnemu rekordu. Njen čas jo je tokrat uvrstil na 18. mesto. Najhitreje v letošnjem letu je tekla tudi Nadja Rudolf, ki je v cilj prišprintala v času 28,05 in zasedla 22. mesto. V času izenačitve osebnega rekorda 28,72 pa je v cilj prišprintala Eva Heinrih in se uvsrtila na 25. mesto.