Novice

Prikazano: 56 - 60 od 721 zapisov
Stran  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   >   >>
Karlovy Vary, 19. 5. 2018
V mestu Karlovy Vary na Češkem je potekal eden najmočnejših polmaratonov v Evropi, saj imam tudi zlati certifikat IAAFa. Na njem je nastopil tudi naš maratonec Mitja Krevs in se zelo dobro odrezal. V močni mednarodni konkurenci je zasedel odlično 9. mesto, njegov današnji čas pa je znašal 1:10,29.
Velenje, 19. 5. 2018
Danes je v Velenju potekalo Ekipno prvenstvo Slovenije za mladince in mladinke, ter Ekipni pokal Slovenije v hitri hoji. Na tekmovanju so nastopila tri naša dekleta, s svojim dosežkom pa je posebej iztopala naša šampionka v hitri hoji, Tamara Reicht.

Naša mlada atlletinja je nastopila na razdalji 2000 m v kategoriji pionirk U14. Začela je zelo odločno in že po prvem krogu je bilo jasno, da je danes pripravljena, da izboljšati državni rekord, ki se ji je na prejšni tekmi za las izmuznil. Pet stadionskih krogov je prehodila fantastično in se ob prihodu v cilj, ko je zagledala svoj rezultat na semforju, ki je znašal 10:46,88, lahko veselila izboljšave državnega rekorda za kategorijo U14.

Na ekipnem mladinskem prvenstvu pa sta nastopili Monika Črček in Nadja Rudolf. Monika je najprej nastopila v teku na 100 m in ga končala v času 12,91, kar jo je uvrstilo na 10. mesto. Kasneje se je preizkusila še na 200 m razdalji. Pol kroga je prešprintala v času 27,77, s tem rezultatom pa je zasedla 21. mesto. V isti disciplini je nastopila tudi Nadja. Časomerilci so ji danes namerili rezultat 28,75, kar pa je zadostovalo za 29. mesto.
Radenci, 19. 5. 2018
V Pomurju, s štartom in ciljem v Radencih je potekal naš drugi največji tekaški praznik. Tokratnega že 38. maratona Treh src se je udeležilo nekaj več kot 8000  udelžencev. Med njimi so bili tudi številni naši tekači, ki so ponovno dokazali, da so dobro pripravljeni in so na različnih razdaljah ponovno posegli po visokih mestih.
Maribor, 17. 5. 2018
Na travnatih površinah Športnega parka je danes potekal Spomladanski šolski kros, katergea se je udeležilo nekaj manj kot 250 otrok iz osnovnih šol Mariborskega področja. Večjo udeležbo je nekoliko pokvarilo slabše vreme, saj je deževalu tudi med tekmovanjem. Ti nekoliko težji pogoji pa niso motili naših mladih atletov, saj so ponovno blesteli in se domov vrnili s številnimi novimi medaljami.
Maribor, 16. 5. 2018
V Mariboru je danes potekalo Prvenstvo Slovenije v atletiki za srednje šole. Iz področnega prvenstva se je na finale uvrstilo precej naših atletov, ki so ponovno navdušili, saj se jih večina od danes dalje ponaša z novimi osebnimi mejniki. Sebi in svojim srednjim šolam pa so s tako odličnimi nastopi priborili kar nekaj visokih uvrstitev.