Novice

Prikazano: 46 - 50 od 859 zapisov
Stran  <<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   >   >>
Škofja Loka, Podbrdo, Mislinja, 17. 6. 2019
V soboto je v Škofji Loki potekal tek 4 mostov, na katerem je kot lanski zmagovalec na povabilo organizatorjev nastopil tudi naša Mitja Krevs. Tudi letos je dokazal, da se v mestecu ob sotočju Selške in Poljanske Sore odlično počuti, ter, da mu 10 km proga speljana po ulicah tega prečudovitega Gorenjskega mesta pisana na kožo. V močni konkurenci je v drugem delu proge pospešil tako kočno, da mu konkurenti niso mogli več slediti in si je tako pritekel novo zanesljivo zmago.

V Podbrdu ob vznožju Julijskih Alp je bil v soboto štart in cilj 18. Gorskega maratona 4 občin, na katerem se je na dobrih 40 km dolgi progi odlično odrezala Andreja Godec. Na maratonu, ki se prične na nadmorski višini 520 m, se je naša atletinja najprej povzpela na višino 1760 m, se spustila na nadmorsko višino 361 m, se ponovno povzpela na višino 1590 m in tek končala v Podbrdu na višini 520 m. Na tako zahtevni progi in v močni mednarodni konkurenci si je prigarala vrhunsko 5. mesto. Ob glavnem maratonskem teku, pa so organizatorji pripravili tudi krajši tek za mlajše kategorije, ki je štel za Slovenski pokal v gorskih tekih. V konkurenci mladink, na 4,7 km z višinsko razliko 270 m, je nastopila tudi Špela Gonza. Kot že celotno sezono je tudi tokrat tekla odlično in si pritekla novo zmago, ter se s tem še bolj približala skupni zmagi v letošnji izvedbi Slovenskega pokala.

V nedeljo so s štartom in ciljem v Mozirju organizirali Maraton Savinja. Na razdalji 6 km se je izkazala Klara Nemec, ki je ciljno črto prečkala kot tretja. Lep dosežek je uspel tudi Andreju Selu, ki je nastopil na 10 km razdalji in si pritekel visoko 10. mesto.
Maribor, 12. 6. 2019
Na našem domačem atletskem stadionu v Športnem parku Tabor je potekal mednarodni atletski miting, na katerem je nastopilo skoraj 400 atletov. V glavnem delu tekmovanja sta nastopila tudi dva naša mlada atleta. V ženskem teku na 3000 m je odlično nastopila Vanesa Lobenwein, ki se je ob prihodu v cilj veselila visokega 5. mesta in novega osebnega rekorda. Ta sedaj znaša 10:43,80. V konkurenci mlajših mladincev pa je v metu diska nastopila Gašper Drev. Njegov 1,5 kg težko orodje je najdlje poletelo v peti seriji, ko je pristalo pri 38,05 m, kar je pomenilo, da je se je uvrstil na odlično 2. mesto.

Pred pričetkom glavnega dela mitinga, pa so organizatorji izpeljali še tek na 60 m za pionirje vseh starosti. Na njem so nastopili številni naši atleti, ki so ponovno množično popravljali osebne rekorde.
Tacen, 11. 6. 2019
V vročem in zelo soparnem vremenu so s štartom v Tacnu in cilju na cilju pri gradu na Šmarni gori, izpeljali že 24. Rekord Šmarne gore. Gre za sprintersko preizkušnjo v gorskih tekih, na kateri morajo nastopajoči na razdalji 1,8 km premagati 360 metrov nadmorske višine. Prireditve se vsako leto udeležijo najboljši domači tekmovalci, med nastopajočimi pa ne manjka tudi tujih tekmovalcev. Glede udeležbe tudi letošnje tekmovanje ni bilo izjema. V tako kvalitetni konkurenci se je za visoka mesta letos potegovala tudi naša mladinka Špela Gonza in še enkrat več dokazala, da trenutno sodi med najboljše gorske tekačice v deželici na južni strani Alp. V absolutni ženski konkurenci je ciljno črto prečkala na vrhunskem 7. mestu, v konkurenci mladink pa je zasedla odlično 2. mesto.
Domžale, 9. 6. 2019
Domžalski atletski stadion je bil prizorišče Ekipnega prvenstva Slovenije za pionirje in pionirke U16. Z visokimi uvrstitvami med posamezniki so se izkazali tudi naši mladi atleti. Še bolj kot z uvrstitvami, pa so navduševali s podiranjem osebnih rekordov, saj so postavili kar trinajst novih osebnih mejnikov.

ekipa_domzale_680

Med pionirji je v teku na 100 m blestel Jurij Beber, ki je zmagal s časom 11,82. V teku na 300 m si je s časom 39,85 5. mesto prišprintal Ahac Zupančič. Na 6. mesto se je v teku na 1000 m uvrstil Erik Ursini. Njegov čas je bil 3:04,69. V najdaljšem teku tekmovanja, na 3000 m je nastopil Jaka Mlekuž in si s časom 11:30,68 prigaral 8. mesto. Klemen Potočnik je nastopil v dveh disciplinah. V suvanju krogle je najdaljši sunek meril 8,91 m in je zasedel 8. mesto. Za mesto boljši pa je bil v metanju kopja, ki ga je vrgel 29,41 m daleč. Dvojni program je imel tudi Marin Kladošek. V skoku v daljino je doskočil pri 457 cm in zasedel 13. mesto. V troskoku pa je najdaljši skok meril 10,43 m, kar ga je uvrstilo na 6. mesto. V skoku v višino je Maksim Strašek uspel preskočiti letvico na višini 145 cm, kar je pomenilo, da je zasedel 9. mesto. Zadnja moška disciplina tekmovanja je bil štafetni tek 4x300 m. Našo ekipo so sestavljali Beber, Ursini, Strašak in Zupančič, ki so uspešno predajali palico in v cilj pritekli v času 2:45,85 in se uvrstili na 3. mesto.

V kategoriji pionirk je na najkrajši razdalji 100 m nastopila Lara Ribič in s časom 13,74 zasedla 19. mesto. V teku na 300 m je bila naša predstavnica Petja Klojčnik, ki je s časom 42,38 zasedla 4. mesto. Petja je nastopila tudi v skoku v višino in s preskočenimi 153 cm zasedla 5. mesto. V teku na 1000 m se je izkazala Eva Zorenč, ki je dva in pol stadionska kroga pretekla v času 3:04,07 in zanesljivo zmagala. V teku na 2000 m si je 3. mesto s časom 7:25,53 pritekla Nika Fajfar. Najdaljša ženska disciplina je bila hoja na 3000 m, ki jo je prepričljivo dobila naša Tamara Reicht. Natančni časomerilci so ji namerili rezultat 16:14,31. V dveh posamičnih disciplinah je nastopila Alina Herman. Njeno kopje je najdlje poletelo do 31,90 m in je zasedla 4. mesto. V suvanju krogle pa je za 8. mesto morala krogla poleteti do 8,86 m. V skoku v daljino je tekmovala naša najmlajša predstavnica Ana Kramberger. Njen najdaljši skok je meril 434 cm, s katerim je zasedla 16. mesto. Tudi pri dekletih je bila zadnja tekmovalna disciplina štafetni tek 4x300 m. Našo ekipo so sestavljale Ribič, Kramberger, Reicht in Zorenč. V cilj so pritekle v času 3:06,37 in se uvrstile na 7. mesto.
Litija, Ptuj, Šmarješke toplice, Dogoše, 9. 6. 2019
Za nami je še en vikend poln tekaških prireditev, na katerih so zelo uspešno nastopali tudi naši člani.

V Litiji je v soboto potekal Litijski tek, na katerem je na ekipnem teku na 5,6 km nastopila Andreja Godec. Tekla je odlično in pomagala svoji štiričlanski mešani ekipi do zmage.

Prav tako v soboto so na Ptuju organizirali 10. Tek čez Ptujski grad. Na razdalji 5,7 km se je v absolutni kategoriji med moškimi izkazal Sašo Pečnik, ki je zasedel visoko 5. mesto. V svoji starostni kategoriji do 39 let pa se je povzpel na drugo stopničko zmagovalnega odra. Na isto stopničko je stopil tudi Samo Zupančič v kategoriji do 69 let. V daljšem teku, v katerem so nastopajoči morali preteči 9,5 km, se je med moškimi Severino Ogrizek veselil 3. mesta in zmage v starostni kategoriji do 49 let. Zmago pa si je pritekel tudi Rajko Zupančič in sicer v kategoriji do 79 let. V absolutni konkurenci žensk je vrhunsko 2. mesto zasedla Renata Vetrih. Njen dosežek pa je bil dovolj za zmago v starostni kategoriji do 49 let.

V in okolici Šmarjeških toplic je v nedeljo potekal Šmarješki tek, na katerem je na 8 km dolgi progi nastopil Mitja Krevs. V prvem nastopu po poškodbi je pokazal, da je trenutno zelo dobro pripravljen, saj si je v zelo kakovostni konkurenci pritekel novo zmago.

Najbolj množičen tek tega vikenda pa je potekal v Dogošah. Tek Aquasystem tečem z Dravo s štartom in ciljem pri tamkajšnji čistilni napravi vsako leto privabi veliko število ljubiteljev teka. Seveda med njimi ni manjkalo naših tekačev. Na krajši razdalji 5 km so je med moškimi 3. mesto pritekel Severino Ogrizek. Zelo dobro 6. mesto je zasedel Miha Kramberger. Filip Križnik je v cilj pritekel na 16. mestu. V absolutni konkurenci pa si je 19. mesto priboril Nik Šuštar. Med ženskami si je lepo 6. mesto pritekla Klara Kaiser, na 12. mesto pa se je uvrstila Ana Gajič. Na zmagovalne stopničke v svojih starostnih kategorijah pa so se povzpeli Ogrizek za zmago v kategoriji do 49 let, Kramberger za zmago in Križnik za 2. mesto v kategoriji do 19 let, ter Kaiser za 3. mesto med ženskami do 19 let.

Na daljšem 10 km teku pa so se v absolutni konkurenci najvišje uvrstili Adriano Nemec, ki je bil med moškimi četrti, njegov uspeh pa sta dopolnila Sašo Pečnik s 5. in Marjan Tarkuš z 9. mestom. Med ženskami pa si je 8. mesto pritekla Marija Brumen. V posameznih starostnih kategorijah pa so mesta na zmagovalnem odru zasedli Nemec za 2. mesto med moškimi do 49 let, Pečnik za zmago do 39 let, ter Brumen za zmago med ženskami do 59 let.