Sofinancirano s strani Mestne občine Maribor

Mitja Krevs pokalni podprvak

Ljubljana, 24. 6. 2018
V Ljubljani so organizirali Atletski pokal Slovenije za člane in članice. Na njem je nastopila tudi sedmerica naših članov.

V konkurenci moških nas je predsatvljal izkušeni Mitja Krevs. Z najboljšimi Slovenskimi atleti se je pomeril na 5000 m. Tek je opravil z odliko in ciljno črto prečkal v času 14:40,73 in si tako pritekel srebrno odličje.

V ženski konkurenci so nas zastopale naše uspešne mladinke. V teku na 100 m je Nika Boštjančič s protivetrom tekla 13,06 in zasedla 9. mesto. Druga naša predstavnica v tej disciplini je bila Monika Črček, ki je s časom 13,32 osvojila 15. mesto. Dve predstavnici smo imeli tudi v teku na 200 m. Tudi tokrat je šprinterkam nagajal protiveter. Na visoko 8. mesto se je s časom 26,84 uvrstila Nika Boštjančič. Le mesto slabše pa se je s časom 27,59 uvrstila Rene Prosen. V teku na 800 m si je 6. mesto s časom 2:31,73 pritekla Klara Kaiser. kot sedma je v cilj na 1500 m pritekla Maruša Sernc, ki je svoj nastop zaključila v času 5:09,28. V tej disciplini je nastopila tudi Špela Gonza, ki pa je zaradi zdravstvenih težav odstopila in tekmovanja ni zaključila.